eReport.sk
Zdroj: X (Twitter)

Izraelskí vojaci v Predjordánsku priviazali zraneného Palestínčana k vozidlu ako živý štít


Násilie na Západnom brehu Jordánu, ku ktorému dochádzalo ešte pred vypuknutím vojny v Pásme Gazy, odvtedy ešte väčšmi eskalovalo. Pri zásahoch izraelských jednotiek alebo osadníkov v Predjordánsku od vlaňajšieho októbra zahynulo najmenej 549 Palestínčanov.

Izraelská armáda v nedeľu potvrdila, že jej jednotky priviazali zraneného Palestínčana na kapotu armádneho vozidla počas zásahu v meste Džanín na okupovanom brehu Jordánu. Vojaci tým podľa nej porušili protokol, informovala agentúra Reuters.

Zábery z incidentu, ku ktorému došlo v sobotu, sa rýchlo rozšírili na sociálnych sieťach a ukazovali miestneho obyvateľa na prednej časti vozidla. Podľa izraelskej armády sa tento muž zranil pri prestrelke počas razie a išlo o podozrivého, ktorého zadržali.

Blízki raneného uviedli, že keď zavolali záchranku, muža vzali vojaci, priviazali ho na kapotu svojho džípu a odišli. Nakoniec ho previezli na ošetrenie pracovníkom palestínskeho Červeného polmesiaca.

„V rozpore s príkazmi a štandardnými operačnými postupmi jednotky podozrivého odviezli, keď bol priviazaný na vozidle,“ uviedla izraelská armáda s tým, že ich konanie nebolo v súlade s jej hodnotami. „Incident bude vyšetrený a bude sa k nemu primerane pristupovať,“ dodala.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava zdevastovaný panelák v Dnipre a Olexij Arestovyč.
  2. Odkaz majú aj pre Leyenovú

Násilie na Západnom brehu Jordánu, ku ktorému dochádzalo ešte pred vypuknutím vojny v Pásme Gazy, odvtedy ešte väčšmi eskalovalo. Podľa palestínskych úradov zahynulo pri zásahoch izraelských jednotiek alebo osadníkov v Predjordánsku od vlaňajšieho októbra najmenej 549 Palestínčanov. Izrael zase tvrdí, že palestínske útoky si za rovnaké obdobie vyžiadali život najmenej 14 Izraelčanov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelskí vojaci v Predjordánsku priviazali zraneného Palestínčana k vozidlu ako živý štít

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne