eReport.sk
Juhoafrická republika oficiálne obvinila Izrael z porušenia Dohovoru OSN o genocíde. Ten však obvinenia odmieta a tvrdí, že za všetko môže palestínske hnutie Hamas. Foto: tasr/ap

Izrael údajne zaútočil na pozície proiránskych síl v Sýrii

Sýrske médiá informovali, že Izrael v noci na stredu podnikol raketový útok na pozície proiránskych polovojenských oddielov ležiace na juhu Sýrie. O život pri nich prišli traja príslušníci Sýrskeho hnutia odporu za oslobodenie Golanských výšin, ktoré je napojené na libanonské hnutie Hizballáh.

Toto hnutie vzniklo pred šiestimi rokmi a jeho cieľom je podnikať útoky na Izraelom okupovaných Golanských výšinách, pripomenula agentúra AFP. Dodala, že najmenej jeden zo zabitých bol Sýrčan. Štátna príslušnosť zvyšných dvoch obetí náletu nie je známa.

Zasiahnutá lokalita sa nachádza pri hraniciach Izraela

Sýrska tlačová agentúra SANA informovala o „izraelskom“ nočnom útoku na „školu“ ležiacu v oblasti sýrskeho mesta Kunajtra. Neuviedla však, či došlo k obetiam. Zasiahnutá lokalita sa nachádza len niekoľko kilometrov od hraníc Izraela, uviedol denník The Times of Israel. Abdal Rahmán zo Sýrskeho pozorovateľského centra pre ľudské práva (SOHR), ktoré monitoruje vývoj občianskej vojny v Sýrii, spresnil, že proiránski militanti boli v noci, keď došlo k útoku, v danom objekte slúžiacom ako výcviková základňa.

Ani k útoku z noci na stredu sa Izrael explicitne neprihlásil

Izrael potvrdzuje svoje vojenské aktivity v Sýrii len v ojedinelých prípadoch; tvrdí však, že prítomnosť posíl sýrskej armády z Iránu v Sýrii, kde od roku 2011 trvá občianska vojna, je preň hrozbou a preto bude pokračovať v náletoch. Ani k útoku z noci na stredu sa Izrael explicitne neprihlásil.  Izraelská armáda ostreľovala v utorok neskoro večer palestínske pásmo Gazy. Stalo sa tak v reakcii na raketovú paľbu, ktorá bola odvetou za objavenie tunela vykopaného z palestínskeho územia a vedúceho na izraelské územie.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael údajne zaútočil na pozície proiránskych síl v Sýrii

Najnovšie