eReport.sk
Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
Ilustračná snímka. Foto: tasr/ap

Izrael: Pri pobreží krajiny dopadli dve rakety vypálené z pásma Gazy

Dve rakety odpálené z pásma Gazy dopadli v sobotu skoro ráno do Stredozemného mora pri pobreží izraelského mesta Tel Aviv. Informovala o tom izraelská armáda s tým, že nedošlo k nijakým zraneniam ani obetiam na životoch, píše agentúra AFP.

„Dnes ráno boli identifikované dve rakety z pásma Gazy (vypálené) smerom na Stredozemné more,” uviedla armáda vo vyhlásení. Dodala, že dopadli pri pobreží metropolitnej oblasti Tel Avivu. Predstavitelia ozbrojených síl Izraela tiež uviedli, že nedošlo k rozozvučaniu sirén a nebol nasadený protiraketový systém Železná kupola.

Očití svedkovia v Gaze priblížili, že v sobotu okolo 07.00 h miestneho času ich zobudil zvuk rakiet a na sociálnych sieťach sa objavili fotografie zobrazujúce biely dym na mieste, kde boli rakety odpálené, píše agentúra AP. Bezprostredne nebolo jasné, kto rakety vypálil. Palestínske islamistické hnutie Hamas, ktoré kontroluje pásmo Gazy, sa k zodpovednosti za tento čin neprihlásilo. Izrael, USA a EÚ zaraďujú Hamas medzi teroristické organizácie.

Izrael uvalil blokádu na pásmo Gazy v roku 2007, keď tam prevzalo moc hnutie Hamas. Vlani v máji vypukol medzi Izraelom a palestínskymi militantmi v Gaze 11-dňový ozbrojený konflikt, ktorý ukončilo prímerie sprostredkované Egyptom. Odvtedy bolo z Gazy smerom na izraelské územia vypálených len päť rakiet, uviedla izraelská armáda vo výročnej správe zverejnenej koncom decembra. Hamas však tvrdí, že Izrael nepodnikol seriózne kroky na uvoľnenie blokády v Gaze.

Zdroj: tasr/afp

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael: Pri pobreží krajiny dopadli dve rakety vypálené z pásma Gazy

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti