eReport.sk
Vojna na Blízkom východe. Ilustračné foto. Zdroj: tasr

Zabíjanie v Palestíne pokračuje: Pri izraelskom útoku neďaleko mesta Rafah zahynulo najmenej 35 ľudí


Svet je pobúrený situáciou na Blízkom východe a najmä na palestínskom území. Ten, ktorého sa to najviac týka, Izrael, si však ide svoje. Na izraelskú armádu a ani na tamojších politikov neplatia apely, prosby ani hrozby. Že pri tom zomierajú nevinní civilisti, vrátane žien a detí im zjavne nevadí. V Izraeli sa zrejme držia hesla: „Keď sa rúbe les, lietajú triesky!“. Tým rúbaným lesom má byť palestínske militantné hnutie Hamas, ktoré chce Izrael bezpodmienečne zničiť.

Odveta za raketový útok Hamasu

Najmenej 35 ľudí zahynulo a desiatky sa zranili v nedeľu pri izraelských útokoch neďaleko mesta Rafah na juhu palestínskeho územia, uviedlo ministerstvo zdravotníctva v Gaze riadené hnutím Hamas. TASR o tom informuje na základe správ agentúr Reuters a AFP. Izraelská armáda tvrdí, že útok na Rafah bol vedený proti „legitímnym cieľom podľa medzinárodného práva, s použitím presnej munície a na základe presných spravodajských informácií“.

K útoku došlo vo štvrti Tal as-Sultán v západnej časti Rafahu, kde sa ukrývali tisíce ľudí po tom, ako mnohí utiekli z východných oblastí mesta, v ktorých izraelské sily pred viac ako dvoma týždňami začali pozemnú ofenzívu.

Spáchanie tohto ohavného masakru izraelskými okupačnými silami je výzvou pre všetky medzinárodné legitímne rezolúcie.

Úrad palestínskeho prezidenta

Medzinárodný výbor Červeného kríža uviedol, že jedna z jeho poľných nemocníc prijímala „prílev zranených, ktorí hľadali starostlivosť v súvislosti so zraneniami a popáleninami“, a informoval, že aj ostatné nemocnice prijímali veľký počet pacientov. „Naše tímy robia všetko pre záchranu životov,“ uviedol výbor vo vyhlásení.

Izrael začal pozemnú operáciu v Rafahu začiatkom mája. Izraelská armáda v nedeľu uviedla, že na centrálne oblasti krajiny bolo z Rafahu bolo vypálených najmenej osem rakiet. Ozbrojené krídlo hnutia Hamas na Telegrame uviedlo, že zaútočilo na Tel Aviv „veľkou raketovou paľbou v reakcii na sionistické masakry proti civilistom“.

Mohlo by vás zaujímať:

Neskôr v nedeľu izraelská armáda vo vyhlásení uviedla, že jej letectvo v reakcii uskutočnilo údery na Rafah. „Pred chvíľou lietadlo (izraelskej armády) zasiahlo komplex Hamasu v Rafahu, v ktorom operovali významní teroristi Hamasu,“ uviedla armáda. Dodala, že je si „vedomá správ, ktoré naznačujú, že v dôsledku zásahu a vznieteného požiaru bolo v oblasti zranených niekoľko civilistov“.

Úrad palestínskeho prezidenta obvinil Izrael z úmyselného útoku na centrum pre vysídlené osoby v Rafahu. „Spáchanie tohto ohavného masakru izraelskými okupačnými silami je výzvou pre všetky medzinárodné legitímne rezolúcie,“ uviedol vo vyhlásení úrad.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Zabíjanie v Palestíne pokračuje: Pri izraelskom útoku neďaleko mesta Rafah zahynulo najmenej 35 ľudí

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

Aktuálne