eReport.sk
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu sľúbil všetkým, ktorí napadnú Izrael krvavú odvetu. Foto: tasr

Iránsky prezident varoval Izrael a jeho spojencov pred neuváženou reakciou, Rusko v reakcii na iránsky útok vyzýva na zdržanlivosť


Iránsky prezident Ebráhím Raísí varoval v nedeľu Izrael a jeho spojencov pre akýmkoľvek neuváženým, respektíve bezohľadným konaním. Urobil tak po tom, ako Irán dronmi a raketami zaútočil na Izrael v odvete na útoky na iránsky konzulát v Damasku z 1. apríla.

TASR informuje podľa agentúry AFP. „Ak sionistický režim (Izrael) alebo jeho podporovatelia preukážu bezohľadné správanie, dostanú rozhodnú a oveľa ráznejšiu odpoveď,“ uviedol Raísí.

Irán v noci na nedeľu zaútočil na Izrael viac než 300 bezpilotnými lietadlami a raketami, uviedla izraelská armáda. Izraelu a spojencom podarilo sa zostreliť až 99 percent z nich. Teherán uviedol, že išlo o odvetu za Izraelu pripisovaný nálet na iránske veľvyslanectvo v sýrskom Damasku aj iné „zločiny“ vrátane vojny proti palestínskemu militantnému hnutiu Hamas v Pásme Gazy.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Tu sme v Únii!
  2. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu a americký prezident Joe Biden.
  3. Zuzana Čaputová

Predstavitelia Európskej únie, Kanady, Nemecka a ďalších krajín nočný útok Iránu odsúdili. Rusko, Čína, Egypt a Saudská Arábia vyjadrili znepokojenie. Svetoví lídri zároveň vyzvali zúčastnené strany na zachovanie zdržanlivosti.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v nedeľu vyjadrilo znepokojenie so stupňovaním napätia v oblasti Blízkeho východu a zúčastnené strany žiadalo o zachovanie zdržanlivosti. TASR sa odvoláva na agentúru AFP.

„Všetky zúčastnené strany žiadame o zdržanlivosť. Spoliehame sa na to, že krajiny z tohto regiónu existujúce problémy vyriešia politickými a diplomatickými prostriedkami,“ uviedol ruský rezort diplomacie vo vyhlásení, píše AFP.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Iránsky prezident varoval Izrael a jeho spojencov pred neuváženou reakciou, Rusko v reakcii na iránsky útok vyzýva na zdržanlivosť

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: