eReport.sk
Infektológ Peter Sabaka. Foto: FB/MZ SR

Infektológ Sabaka: Vírus si nakoniec nájde úplne všetkých, aj tých v odľahlých obciach!

Delta variant koronavírusu si na Slovensku nájde nakoniec všetkých. Pre jeho vysokú infekčnosť sa “preženie neimúnnou populáciou ako lesný požiar” a neušetrí nikoho. Upozorňuje infektológ Peter Sabaka s tým, že zatiaľ čo zaočkovaní budú chránení pred ťažkým priebehom, nezaočkovaní riskujú všetko. Dlhodobé následky aj smrť.

Mladí infektológ Peter Sabaka hovorí, že neočkovaní dnes majú len dve alternatívy. A to covid alebo vakcínu. „Sú to jediné dve alternatívy, ktoré dnes neočkovaní majú na výber. Tretia alternatíva, že sa COVID-19 vytratí a nestihne si nájsť ten zvyšok neimúnnych ľudí, už nie je reálna,” prízvukuje Sabaka na sociálnej sieti.

Dopĺňa, že kontaktu s koronavírusom sa nedokáže nikto vyhnúť dlhodobo. „Nedá sa spoliehať na to, že sa s nikým nestretávam, žijem v odľahlej obci a chodím len občas lekárovi a do obchodu. Koronavírus si nájde aj takých. Skôr či neskôr,” uvádza infektológ, ktorý aj vysvetlil prečo je tomu tak. „Jedným z dôvodov je vysoká infekčnosť delta variantu. Ten sa preženie neimúnnou populáciou ako lesný požiar a zastaví ho len to, keď už nezostanú žiadni neimúnni,” predostrel kontúry hrozivého scenára.

Vírus sa stane endemickým

Existuje však aj druhá príčina. Pomohol si pritom textom z časopisu Nature z ktorého pri argumentovaní vychádzal. „Koronavírus tu bude s nami nastálo. Stane sa endemickým a bude kolovať v populácii, z času na čas dostane niekoho neimúnneho do nemocnice. A postupne si nájde úplne všetkých, aj tých, ktorí náhodou unikli požiaru tretej vlny,” podelil sa o informácie Sabaka.

Koronavírus tu s nami zrejme ešte zostane dlho:

  1. Indický variant zmutovaného koronavírusu.

Tí, ktorí budú zaočkovaní budú podľa neho čeliť koronavírusu ako imúnni ľudia, ktorí sa prakticky nemusia báť ťažkého priebehu s pár výnimkami. Dodal, že ďalšia možnosť je oveľa horšia. „Neočkovať sa a riskovať prinajhoršom smrť (nenechajte sa oklamať, vírus nezoslabol. Takéto teórie sme tu už raz mali pred rokom). Okrem toho riskujeme ale aj long covid, trombózy, autoimunitné ochorenia, myokarditídy, cievne mozgové príhody a podobne,” vyhlásil lekár.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport