eReport.sk
Je rozhodnuté!
Právoplatne odsúdený špeciálny prokurátor Daniel Lipšic. Zdroj: tasr

Taraba: Nikde inde nemajú na čele špeciálnej prokuratúry opozičného politika!


Ideme správnym smerom. Hovorí minister životného prostredia Tomáš Taraba. Ten sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálnej téme, zrušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry, ale i k zmenám v trestnom práve, ktorá vláda navrhla. Kým mimovládky, prezidentka a opoziční politici bijú svorne na poplach, šéf envirorezortu, spolu s ostatnými členmi vlády trvajú na tom, že robia dobrú vec.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Igor Matovič hovorí, že do NRSR sa dostalo viac "dezolátov"
  2. Prvým signatárom výzvy je Kuciakov otec
  3. Porazená CDU
  4. Morawiecki poriadne prestrelil

Ideme správnym smerom

V ktorom európskom štáte majú na čele prokuratúry opozičného politika? Nikde! V ktorom európskom štáte majú 3 násobne nižšie tresty ako na Slovensku? V každom! Takže ideme správnym smerom,“ napísal Tomáš Taraba na sociálnej sieti.

Ešte predtým, ako včera vláda rozhodla o plánovaných zmenách, uviedol:

„Hovorí sa, že naša vláda ide zrušiť špeciálnu prokuratúru. Nie naša vláda, ale tá predchadzajú rozhodla o konci tohto politického orgánu moci keď na jej čelo zvolili Lipšica, ktorý celý život bol politikom bojujúcim s iným politickým spektrom.

Zvolenie Lipšica bol moment, kedy špeciálnu prokuratúru vtedajšia politická moc definitívne skompromitovala. Vtiahli ju do politického boja a dali jej krížik na čelo.

Hovoril som im to vtedy v deň voľby a tvrdím to aj dnes. Tvrdil by som to aj vtedy, keby na jej čele dnes stál napríklad Robert Kaliňák, pretože politik sa nemôže hrať na nestranného prokurátora. Lipšic sa na to ani nehral.

Hrali vabank a prehrali. My máme právo zaviesť zmeny v súlade so štandardami platnými v Európe a ktoré zneužívanie justície na úzkostranícky boj ukončia. V štáte kde odsúdený politik môže byť prokurátor, nehovoríme o práve, ale je to paródia spravodlivosti.“

Anomália

To, že Daniel Lipšic bol zvolený do tejto funkcie ako politik, ktorý roky bojoval proti Ficovi a Smeru, a funkciu začal vykonávať vo výkone trestu, je fakt, ktorý naši súčasní opoziční politici, neziskovky, či hlava štátu, radi ignorujú.

I to, že získanie jeho bezpečnostnej previerky doteraz preveruje NAKA. Poskytol mu ju vtedajší minister Krajniak, jeho dlhoročný kamarát. Tak, že mu „tak trochu vymyslel fiktívne miesto“ a „tak trochu pritom zrejme porušil zákon..“

Zdroj: FB T. Taraba

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Taraba: Nikde inde nemajú na čele špeciálnej prokuratúry opozičného politika!

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne