eReport.sk
Zomrel známy slovenský umelec
Ilustračná snímka, Zdroj:shutterstock

Hudobný priemysel prišiel o známe meno: Speváčka prehrala boj so zákernou chorobou!

Hudobný priemysel prišiel o známe meno. Vo veku 75 rokov zomrela brazílska rocková speváčka a skladateľka Rita Lee, spoluzakladateľka legendárnej skupiny Os Mutantes.

Hudobný priemysel prišiel o známe meno

Umelkyňa, ktorej v roku 2021 diagnostikovali rakovinu pľúc, skonala v pondelok doma v Sao Paule, oznámila v utorok jej rodina. Rita Lee Jonesová sa narodila 31. decembra 1947 do rodiny, ktorej predkovia boli sčasti prisťahovalci z juhu Spojených štátov a do Brazílie odišli po americkej občianskej vojne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Americká roková skupina Aerosmith v pondelok oznámila dátumy svojho rozlúčkového koncertného turné z názvom Peace Out.
  2. Svet hudby smúti
  3. Svet hudby je v slzách
  4. Britský princ William a jeho manželka Kate, princezná z Walesu prichádzajú na koncert, ktorý sa koná na počesť sobotňajšej korunovácie britského kráľa Karola III. a jeho manželky Kamily na priestranstve pred Windsorským hradom vo Windsore v nedeľu 7. mája 2023. FOTO TASR/AP

Speváčka prehrala boj so zákernou chorobou

Preslávila sa v 60. rokoch s formáciou Os Mutantes a hnutím Tropicália, ktoré spájalo medzinárodný pop a psychedelický rock s brazílskym zvukom. So zmienenou skupinou vydala v rokoch 1968-1972 päť štúdiových albumov, medzitým rozbehla i priekopnícku sólovú kariéru ako jedna z prvých latinskoamerických rockeriek.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hudobný priemysel prišiel o známe meno: Speváčka prehrala boj so zákernou chorobou!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php