eReport.sk
Štefan Hríb, foto: archív, ereport

Do podniku Štefana Hríba zavítala polícia: Dostal pokutu?

Pred pár dňami zaklopal na dvere Hríbovho klubu Pod lampou muž zákona. Bránu mal v krčme dokorán otvorenú a čašníčku bez rúška.

Novinár Štefan Hríb (56) už roky prevádzkuje klub Pod lampou. Podáva v ňom drobné pochutiny a nalieva drinky. V klube pravidelne organizuje besedy, politické debaty a koncerty. Známi herci v v ňom predčítavajú literatúru. Pred prezidentskými voľbami mal pravidelne na diskusiách kandidátov. Bol to svojho času Andrej Kiska, ale aj úradujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Pravidelne klub navštevuje aj primátor Bratislavy Matúš Vallo. Je to aj obľúbený podnik hercov Richarda Stankeho, Táne Pauhofovej či Alexandra Bártu.

Sestra Nvotovej musela vysvetľovať

Bolo pol druhej poobede a pred Hríbovým pohostinstvom zastalo policajné auto. Na vizitu sa vybral mestský policajt. Z klubu vyšla čašníčka, ktorá sa pustila s mužom zákona do debaty. V čase silnejúcej pandémie nemala nasadené rúško. Podľa našich informácií je mladá ryšavka Eva zamestnaná u Hríba ako čašníčka. Ide o sestru hudobníčky Doroty Nvotovej. Spoločného majú otca Jara Filipa (†51). Čašníčka Eva sa z klubu k policajnej návšteve nevyjadrila.

Mlčí

O vysvetlenie sme požiadali Štefana Hríba. Ku kontrole sa nevyjadril, na otázky neodpovedal. Či išlo o hlásenie nespokojných okoloidúcich, alebo Matovičovu pomstu, sme sa nedozvedeli. Napätá vzťahy medzi Hríbom a premiérom sú verejne známe. V jeho týždenníku mu venoval už niekoľko kritických článkov.

Prežil si to

Nám sa však susedia zverili, že podľa ich dojmov býva vo vysvietenom klube živo. Špeciálne žurnalista Hríb by mal byť obozretný. Sám totiž pred tromi mesiacmi koronu prekonal a vie, že to nie je nič príjemné. V októbri minulého roku vyhlásil, že jeho klub bude na čas zatvorený a jeho redakcia týždenníka Týždeň prechádza na home office: „Neviem, kde a od koho som sa infikoval. V nedeľu som mal chvíľu mierne zvýšenú teplotu, chuť ani čuch som nestratil, len som bol trochu unavený. V pondelok na obed som bez teploty absolvoval test, neskoro večer prišla správa o jeho pozitivite.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Do podniku Štefana Hríba zavítala polícia: Dostal pokutu?

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti