eReport.sk
Akt zúfalstva?
Dmitrij Peskov (vľavo), hovorca ruského prezidenta Vladimira Putina, vpravo. Foto: tasr/ap

Hovorca Kremľa otvorene: Voľby prezidenta budú! I napriek aktuálnej situácii na Ukrajine!


Hovorca Kremľa otvorene! V Rusku sa budúci rok uskutočnia prezidentské voľby aj napriek prebiehajúcemu konfliktu na Ukrajine. Uviedol to v pondelok.

Voľby prezidenta budú

Kremeľ tak odmietol špekulácie o možnom odložení nadchádzajúcich prezidentských volieb. Predsedníčka ruskej Ústrednej volebnej komisie (ÚVK) Ella Pamfilovová predtým v pondelok obvinila Západ zo sabotovania voľby prezidenta v Rusku. „Západné krajiny, najmä USA, na to minuli obrovské sumy peňazí,“ povedala v príhovore na univerzite v Chabarovsku.

Hovorca Kremľa otvorene

Voľby sa budú konať,“ citovala Peskova ruská tlačová agentúra Interfax. Dodal, že ruský prezident Vladimir Putin vyjadril svoj postoj k tejto záležitosti už vo svojom februárovom prejave.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Kruté boje, Ukrajina, vojak
  2. Dmytro Kuleba
  3. Globálne výdavky na zbrojenie dosiahli v roku 2022, v ktorom Rusko napadlo Ukrajinu, nový rekord, keď vzrástli o 3,7 percenta na približne 2,24 bilióna dolárov.
  4. Dočasne poverený premiér SR Eduard Heger a šéfovia vlád Česka a Poľska Petr Fiala a Mateusz Morawiecki v spoločnom článku v americkom zahraničnopolitickom časopise Foreign Affairs v pondelok vyzvali slobodný svet, aby vytrval v podpore Ukrajiny.

Peskov o obvineniach

Peskov zároveň zopakoval Pamfilovovej obvinenia a podľa jeho slov bude tlak zo Západu v podmienkach „špeciálnej vojenskej operácie“ na Ukrajine obzvlášť veľký. Napriek tomu trvá na tom, že prezidentské voľby sa uskutočnia.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hovorca Kremľa otvorene: Voľby prezidenta budú! I napriek aktuálnej situácii na Ukrajine!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne