tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová otvorila dvere paláca pre ľudí. Foto: tasr

Horúco vonku, horúco na politickej scéne. Prezidentka aj tak otvorila svoje dvere bežným ľuďom

Prezidentka Zuzana Čaputová neotáľa. Napriek vysokým teplotám vonku a turbulenciám v politike privítala vo svojom sídle prvých návštevníkov Prezidentského paláca osobne. Nakoľko posledné roky zúrila vonku korona, ide o jej prvý Deň otvorených dverí (DOD). Ľudia čakali na vstup do paláca od rána, posledný je naplánovaný o 16.00 hodine.

„Je to veľmi milá príležitosť byť priamo v kontakte s ľuďmi a ukázať im túto krásnu historickú pamiatku,“ uviedla Čaputová na margo jej sídla. Prvým hosťom ukázala historické a reprezentačné priestory paláca, ale aj miesta, kde sa vykonávajú ústavné akty.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Zľava šéf hnutia OĽANO Igor Matovič a jeho minister Vladimír Lengvarský.
  2. Prezidentka Zuzana Čaputová (vpravo) ako turistka.
  3. Ján Drgonec
  4. Kéry vyzval Čaputovú
  5. Zuzana Čaputová počas Dňa otvorených dverí v Prezidentskom paláci.
  6. Prezidentka SR Zuzana Čaputová
  7. Na kombosnímke zľava Igor Matovič a Zuzana Čaputová.
  8. Premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).

Vidia, čo bežne nevidieť

Návštevníci mali možnosť vidieť expozíciu z rôznych darov od občanov Slovenska a zahraničných hostí, vyskúšať si rečnícky pult vo Veľkej sále či zažiť vystúpenie vojenskej hudby a čestnej stráže. Prezidentka hosťom ukázala, kde rokuje s väčšinou delegácií alebo kde sa stretáva s premiérom a ministrami. „Štandardné miesto, kde sedáva prezident, je v strede tohto stola na jednej strane a oproti sedáva hlavný hosť,“ vysvetlila Čaputová v Zelenom salóne a priblížila priebeh prijímania napríklad prezidenta inej krajiny.

Prehliadka je podľa nej dobre informačne pripravená a hostia sa dozvedia rôzne zaujímavosti. Prví z nich sa mali možnosť počas návštevy paláca spýtať prezidentky svoje otázky či sa s ňou odfotiť. Podľa Čaputovej sú pre hostí atraktívne rôzne miesta v paláci. „Predpokladám, že čestná stráž a polícia bude mať tiež úspech, ako aj v predchádzajúcich rokoch,“ doplnila.

Prezidentka Zuzana Čaputová otvorila dvere paláca pre ľudí. Foto: tasr

Ľudia sú nadšení

Ľubomír z Liptova čakal na vstup približne hodinu pred začiatkom, aby sa dostal dnu. Najviac sa mu páčila ľudskosť a prístup hlavy štátu a jej ochota všetko ukázať a odpovedať na otázky. „Pani prezidentka je veľmi príjemná a skutočne to bol úplne iný zážitok, ako keď si to človek pozerá iba z médií,“ skonštatoval. Jedna z prvých návštevníčok bola aj 84-ročná Mária z Bratislavy. „Všetko je nádherné, vyčistené a vyzdobené. Také doma nemáme,“ uviedla.

Prezidentka Zuzana Čaputová otvorila dvere paláca pre ľudí. Na snímke salónik, kde prijala pápeža. Foto: tasr

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Horúco vonku, horúco na politickej scéne. Prezidentka aj tak otvorila svoje dvere bežným ľuďom

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku