eReport.sk
Natália Milanová, foto: tasr

Horúca novinka: Poznáme nového riaditeľa Múzea SNP. Za koho Milanová vymenila Mičeva?

Novým povereným generálnym riaditeľom Múzea SNP bude historik a kurátor múzea Marian Uhrin. Potvrdil, že bude poverený viesť múzeum do ukončenia riadneho výberového konania na nového riaditeľa. Poverenie si má od ministerky kultúry Natálie Milanovej prevziať v piatok 1. októbra.

Uhrin ďalej zdôraznil, že pôjde o dočasný mandát. „Do výberového konania sa neplánujem prihlásiť, chcem sa venovať svojej práci historika,” zdôvodnil.

Súčasný riaditeľ Stanislav Mičev na základe rozhodnutia ministerky na svojom poste končí k 30. septembru. Múzeu šéfoval od roku 2006. Dôvodom jeho odvolania boli podľa ministerky viaceré manažérske pochybenia, rovnako Milanová argumentovala tým, že Mičev ako riaditeľ nedostatočne zabezpečuje implementáciu rozhodnutí ministerstva – zriaďovateľa múzea, do chodu inštitúcie. Končiaci šéf múzea odvolanie očakával, pripomenul v tejto súvislosti svoj odmietavý postoj k rozhodnutiu o delimitácii rozdeľujúcej Múzeum SNP na niekoľko častí pod gesciou rôznych inštitúcií.

Related Posts

Múzeum má prejsť do zriaďovateľskej pôsobnosti rezortu obrany, má si však zachovať právnu subjektivitu. Digitalizačné centrum v Banskej Bystrici, ktoré bolo organizačnou zložkou Múzea SNP, prejde pod Slovenskú národnú galériu, národnú expozíciu Tragédia slovenských Židov v Štátnom múzeu Auschwitz-Birkenau v Osvienčime bude mať na starosti Múzeum holokaustu v Seredi.

Delimitáciu v rámci novely zákona o múzeách a galériách a o ochrane predmetov kultúrnej hodnoty schválila na stredajšom rokovaní vláda.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Horúca novinka: Poznáme nového riaditeľa Múzea SNP. Za koho Milanová vymenila Mičeva?

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport