eReport.sk
Ilustračné foto: Peter Braakmann / Shutterstock

Holandský supermarket pomáha osamoteným ľuďom. Zavádza pomalé pokladne

Ľudia, ktorí trpia samotou a pri nákupoch sa neponáhľajú, môžu v Holandsku po novom využiť takzvané konverzačné pokladne. Do jedného roka by sa pomalé pokladne mali nachádzať v 200 pobočkách supermarketu Jumbo po celej krajine.

Pri špeciálne označených pokladniach sa tak zákazníci môžu v pokoji porozprávať s príjemne naladenou obsluhou. Reťazec chce zavedením konverzačných pokladní spríjemniť samotu svojich zákazníkov a ideálne jej aj predchádzať. „Sme hrdí na svojich zamestnancov, ktorí iniciatívu aktívne podporujú a majú úprimný záujem pomáhať ľuďom udržiavať medziľudský kontakt. Ide o malé ale cenné gesto, ktoré má význam obzvlášť v dobe digitalizácie a zrýchľovania,“ uviedla riaditeľka firemnej kultúry Jumbo Colette Cloosterman-van Eerd pre portál Goodnewsnetwork.

Supermarket Jumbo je členom Národnej koalície proti samote, ktorá združuje vládne organizácie, sociálne organizácie a firmy v boji proti samote holandských obyvateľov. Okrem pomalých pokladní reťazec už v minulosti zaviedol takzvané konverzačné rohy, kde sa môžu zákazníci porozprávať napríklad pri šálke kávy.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti