foto autor

Hokejistom nevyšla záchranárska definitíva

Na vypredanom trnavskom zimáku mali trnavskí hokejoví Gladiátori ideálnu možnosť dostať sa na desiate miesto tabuľky. Znamenalo by miestenku do play–off aj istotu druholigovej miestenky v budúcej sezóne. V zápase so slovenskou juniorkou do 18 rokov však výkonom nepotešili vypredané hľadisko plné trnavských školopovinných detí a juniorom podľahli.

HK Gladiators Trnava – SR 18 2:4 (1:0, 0:1, 1:3)

Góly : 3. Ejem ( Haščič, Barcík), 47. Galimov – 21. Liščinský ( Húževka, Semančík), 41. Semančík ( Prokopovič, Liščinský), 43. Liščinský ( Šatan, Semančík), 58. Šatan ( Prokopovič)

Trnava

Nagy – Škultéty, Kocúr, Ejem, Marko, Korím, Dúžek, Danko – Galimov, Holovič, Jurák – Antonov, Kupka, Miklík, Kohút, Haščič, Barcík – Piskarev, Moncman, Czuczor

SR 18

Kliment – Húževka, Beluško, Fabuš, Kupec, Šlank, Ličko – Liščinský, Prokopovič, Lašš – Kišš, Šatan, Semančík – Greš, Faith, Krchňavý, – Frankovič, Hazala, Šimon

Rýchly gól zápasu nepomohol

Trnavské školopovinné deti zaplnili štadión do posledného miesta. Určite z toho mali radosť, ísť na hokej namiesto písomky, to určite nikto neodmietne. Plné tribúny určite privítali aj  hokejisti. Tento nápad bol skvelý a podobných akcií by mohlo byť viac. Školáci nemuseli na úvodný gól čakať dlho. Hneď v tretej minúte nahodil puk na  Klimentovu bránku Ejem a Trnavčania viedli. Paradoxne, skorý gól domácim uškodil, uspokojili sa a do konca tretiny už vážnejšie bránku juniorov neohrozili.

Zaslúžené vyrovnanie

Ak mali domáci v pláne v druhej tretine rozhodnúť, ich zámer im nevyšiel. V úvodných sekundách druhej tretiny sa dostali juniori pred trnavskú bránku a puk za Nagya pretlačil Liščinský. Domácich inkasovaný gól zaskočil a aktivitu prenechali mladíkom. Gladiátorom nepomohla ani presilová hra, keď sa mohli opäť dostať do vedenia.

Nevyužitá šanca na definitívnu záchranu

Záverečná tretina sa začala rovnako ako tretina číslo dva. Po buly sa mladíci opäť natlačili pred bránku Gladiátorov a Semančík ich dostal do vedenia. Keď o ďalšie dve minúty prekvapil trnavského gólmana svojím druhým gólom Liščinský, strelou nad rameno, viedli juniori už o dva zásahy. Treba povedať, že zaslúžene. Naplnené trnavské hľadisko napriek nepriaznivému vývoju povzbudzovalo v snahe pomôcť zakríknutým Trnavčanom k bodom. V momente, keď vo vlastnom oslabení utiekol obrane súpera Galimov a úspešne nájazd zakončil, trnavský zimný štadión takmer spadol nadšením. V závere mali Gladiátori puk na hokejkách častejšie, zatvorili juniorov do ich obranného pásma a snažili sa aspoň o vyrovnanie. Tri minúty pred záverom sa trnavská striedačka odhodlala k power–play, ktorú nevyužili. Naopak, do prázdnej brány uzavrel víťazstvo slovenských mladíkov syn legendy slovenského hokeja Mira Šatana, Šatan junior a uzavrel na konečných 2:4.