tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku Vladimír Lengvarský
Vladimír Lengvarský. Foto: tasr

Hlas-SD vyzýva Lengvarského, okamžite konajte! Hrozí destabilizácia zdravotníctva

Strana Hlas-SD vyzýva ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského (nominant OĽANO), aby nečakal do septembra a okamžite vypísal ďalšie výzvy na čerpanie zdrojov z plánu obnovy na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc. Na stredajšej tlačovej konferencii to vyhlásila podpredsedníčka strany Zuzana Dolinková. Podľa jej slov je dôležité rýchlo spracovať výzvy a pokračovať v rekonštrukcii nemocníc, inak hrozí destabilizácia zdravotného systému.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina).
  2. Šéf OĽANO Igor Matovič


Upozornila, že už je polovica leta a zatiaľ sa neurobilo nič okrem oznámenia výstavby univerzitnej nemocnice na bratislavských Rázsochách a nemocnice v Martine. Tvrdí, že už mali byť rozbehnuté výzvy na projekty pre ďalších poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, pretože nie je isté, či majú pripravené materiály.

„Nie je isté či, ak sa výzvy vypíšu v septembri alebo niekedy inokedy na jeseň, nebudú mať ďalší čas, aby si pripravili dokumenty,“ povedala s tým, že ďalší čas navyše by mohol ohroziť čerpanie financií z plánu obnovy.

Dolinková tiež kritizuje nečinnosť vlády v súvislosti s výstavbou na Rázsochách. Obáva sa, že pre jej amaterizmus bude v roku 2024 ohrozené poskytovanie zdravotnej starostlivosti pre Bratislavčanov. V tejto súvislosti kritizuje aj nečinnosť samosprávy hlavného mesta a kraja.

„Nevnímam ‚interest a záujem bratislavskej župy o to, aby tlačila na vládu a ministra zdravotníctva, aby ukázali, akým spôsobom bude zabezpečená dostupná zdravotná starostlivosť v Bratislave,“ povedala.

Vláda v júli rozhodla, že z plánu obnovy sa bude financovať výstavba nemocníc na bratislavských Rázsochách a v Martine. Všetky ostatné projekty, ktoré sa týkajú či už stavby menších nemocníc nie v pôsobnosti štátu alebo rekonštrukčných projektov, majú ísť cez výzvu v septembri.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas-SD vyzýva Lengvarského, okamžite konajte! Hrozí destabilizácia zdravotníctva

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku