eReport.sk
Neštandardný režim
Kto bude novým predsedom Hlasu-SD po Petrovi Pellegrinim? Foto: FB / Peter Pellegrini

Hlas-SD spozná svojho nového predsedu 1. júna, progresívci svoje vedenie už 4. mája – Michal Šimečka nemá konkurenta


Zvolením Petra Pellegriniho novým slovenským prezidentom spravilo vrásky na čele nielen v Národnej rady SR, ktorej bol šéfom, ale aj v jeho strane. Kým v parlamente spoznáme jej nového predsedu zrejme až po voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré budú v sobotu 8. júna, strana Hlas-SD si zvolí svojho šéfa na sneme o tri dni skôr. Nové vedenie si bude voliť aj Progresívne Slovensko, a to v sobotu 4. mája v Košiciach.

Hlasu-SD veľmi záleží na stabilite vlády

O tom, kto bude novým predsedom Hlasu-SD, sa rozhodne na sneme strany 1. júna v Košiciach. V televíznej diskusii TA3 V politike to podľa TASR dnes uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD). Spoludiskutujúci v relácii, predseda hnutia PS Michal Šimečka, informoval, že bude 4. mája opätovne kandidovať na pozíciu predsedu strany PS.

Šutaj Eštok potvrdil, že členovia užšieho vedenia Hlasu majú záujem dohodnúť sa na kandidátovi na nástupcu zvoleného prezidenta Petra Pellegriniho. „Tohto kandidáta, samozrejme, bude musieť potvrdiť snem, ale ja verím, že budeme mať takého lídra, ktorý naplní odkaz Petra Pellegriniho, aby Hlas bol silnou stranou aj po jeho odchode,“ vyhlásil Šutaj Eštok.

Verím, že budeme mať takého lídra, ktorý naplní odkaz Petra Pellegriniho, aby Hlas bol silnou stranou aj po jeho odchode.

Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra a podpredseda strany Hlas-SD

V otázke nového predsedu Národnej rady SR minister vnútra zdôraznil, že platí koaličná zmluva a nevidí dôvod na jej otváranie, ktoré by podľa neho mohlo rozkývať stabilitu vládnej koalície. „V Hlase nám veľmi záleží na tejto stabilite, verím, že sa na to takto pozerajú aj naši koaliční partneri,“ zdôraznil Šutaj Eštok. Platí, že kandidátom Hlasu na predsedu parlamentu je súčasný minister investícií Richard Raši.

V Košiciach si v sobotu 4. mája bude nové vedenie voliť aj PS. „Budem opäť kandidovať, protikandidáta nemám,“ oznámil Šimečka. Na post podpredsedov a členov predsedníctva bude podľa jeho slov silná konkurencia kandidátov. Pri otázke možného vstupu Ivana Korčoka do PS Šimečka uviedol, že sa ním o tom bude rozprávať.

Slovensku údajne hrozí štátny bankrot

„Neviem však, čo sa stane, neviem predikovať, ako sa rozhodne Ivan Korčok,“ dodal Šimečka, ktorý v tejto otázke uviedol, že sám si nevie predstaviť podporu kandidáta Hlasu na pozíciu šéfa parlamentu. „Nie je to nič osobné voči Rašimu, no vychádzam z nedobrej skúsenosti s tým, ako v predchádzajúcich mesiacoch viedol parlament Peter Pellegrini,“ vysvetlil súčasný šéf progresívcov.

Šimečkaa odpovedal aj na výčitku oponenta v diskusii, prečo PS nepodporilo v parlamente 13. dôchodky. „Ak by vláda doteraz predstavila reálne riešenia na konsolidáciu verejných financií, podporili by sme to. Namiesto toho však prichádza s ďalšími výdavkami, ktoré nie sú kryté.“

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Majú strach zo Smeru?
  2. Juraj Draxler.
  3. Peter Pellegrini

Šimečka sa obáva, že Slovensko nastúpilo na tzv. grécku cestu a krajine hrozí štátny bankrot. „Ak k nemu dôjde, a tá trajektória tam je, a Slovensko nebodaj príde aj o eurofondy, postihne to všetky vrstvy obyvateľstva vrátane dôchodcov,“ zdôraznil šéf progresívcov. Šutaj Eštok v diskusii odmietol hrozby o štátnom bankrote. Za zlým stavom verejných financií vidí predchádzajúce vlády Igora Matoviča, Eduarda Hegera i Ľudovíta Ódora. Riešenia kompenzácií zvýšených výdavkov má predstaviť minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hlas-SD spozná svojho nového predsedu 1. júna, progresívci svoje vedenie už 4. mája – Michal Šimečka nemá konkurenta

Odoberať
Upozorniť na
9 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: