tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ján Budaj, foto: tasr

FOTO Budaj vyzval OSN. Trápi ho ničenie životného prostredia na Ukrajine

Minister životného prostredia SR Ján Budaj vystúpil vo štvrtok v Štokholme na medzinárodnej environmentálnej konferencii Stockholm+50, na ktorej vyzval predstaviteľov OSN, aby sa postavili proti poškodzovaniu životného prostredia na Ukrajine.

„Sme svedkami možno nezvrátiteľných environmentálnych škôd, ktoré sa dejú v rámci ruskej agresie na Ukrajine,“ vyhlásil minister Budaj a lídrov vyzval, aby sa postavili proti takémuto konaniu.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Na kombosnímke zľava Juraj Blanár a Ján Budaj.
  2. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) počas príhovoru na Stredoeurópskej energetickej konferencii na tému Zelená obnova po pandémii 22. novembra 2021 v Bratislave.
  3. Premiér Eduard Heger (OĽANO).


Svetoví politici a klimatickí či environmentálni aktivisti sa stretli vo švédskej metropole, aby si pripomenuli polstoročie založenia Programu OSN pre životné prostredie (UNEP). Budaj ocenil, že UNEP napriek ťažkej situácii odoláva politickému tlaku a ponúka svoju expertízu na mapovanie a zdokumentovanie environmentálnych škôd na Ukrajine čeliacej ruskej ofenzíve. „Právo na ochranu životného prostredia a pravdivé informácie o ňom musí byť spoločné pre všetkých,“ vyhlásil.

Na vine je Moskva ?

Poukázal aj na dôležitosť pokračovania v environmentálnom aktivizme na Slovensku. „Počas 40-ročnej nadvlády Moskvy klesla ochrana a udržateľnosť životného prostredia tak výrazne, že ani približne rovnaký čas environmentálneho aktivizmu nedokázal úplne napraviť spôsobené škody,“ povedal v tejto súvislosti.

GALÉRIA – Foto: fb/jb

Doplnil, že Slovensko dokázalo životné prostredie pozdvihnúť a nasmerovať krajinu udržateľným smerom aj vďaka globálnym environmentálnym dohodám. Budaj vyzval všetky štáty, aby agendu ochrany životného prostredia postavili na popredné miesto v rámci svojich politík. 

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Budaj vyzval OSN. Trápi ho ničenie životného prostredia na Ukrajine

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku