eReport.sk
Český prezident Petr Pavel
Český prezident Petr Pavel. Foto: tasr/ap

Česko má nového prezidenta: Pavlovi gratulujú i Heger s Čaputovou

Česko má nového prezidenta. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová zablahoželala vo štvrtok k inaugurácii novej českej hlave štátu Petrovi Pavlovi. Verejný odkaz mu napísala prostredníctvom sociálnej siete Twitter. Na tej istej platforme Pavlovi gratuloval aj dočasne poverený premiér SR Eduard Heger

Česko má nového prezidenta

„Som rada, že na čele štátu, ktorý je Slovensku najbližší, je človek, s ktorým máme rovnaké hodnoty. Želám Vám veľa dobrých rozhodnutí. Teším sa na spoluprácu a už čoskoro aj na stretnutie v Bratislave,“ napísala Čaputová.

Foto: Twitter/zuzanacaputova

V súlade s tradíciou českých prezidentov Pavel uskutoční svoju prvú zahraničnú cestu na Slovensko, a to už na budúci pondelok (13. marca).

Foto: Twitter/eduardheger

Čaputová vo volebnom štábe

Čaputová bola Pavlovi zablahoželať k volebnému víťazstvu v jeho štábe v Prahe krátko skončení hlasovania v druhom kole prezidentských volieb 28. januára. Na Pavlovu inauguráciu však nemohla ísť, keďže v tom čase bol na Slovensku na návšteve holandský kráľ Viliam-Alexander s manželkou kráľovnou Maximou. Pavel preto na svoju inauguráciu nepozval ani prezidentov ďalších susedných krajín.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zeman pod paľbou kritiky
  2. Petr Pavel
  3. Zeman po návšteve Slovenska
  4. Nový český prezident deň po inaugurácii vymenoval ministra, ktorého Zeman odmietal

Z plánovanej Pavlovej cesty na Slovensko na budúci týždeň vyjadril potešenie aj Heger. „Gratulujem prezidentovi Petrovi Pavlovi k dnešnej inaugurácii. Vážim si, že aj on bude pokračovať v tradícii a jeho prvá zahraničná cesta bude smerovať na Slovensko,“ uviedol Heger.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Česko má nového prezidenta: Pavlovi gratulujú i Heger s Čaputovou

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti