eReport.sk
Eduard Heger, foto:tasr

Heger odkázal Zelenskému: Slovensko podporí snahy Ukrajiny o vstup do NATO

Predseda vlády SR Eduard Heger (OĽANO) telefonoval s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským. Chcel Ukrajine vyjadriť podporu a zistiť, v ktorých oblastiach môže byť Slovensko nápomocné. Informoval o tom tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Heger apeloval na Európsku radu

Premiér informoval Zelenského, že na pôde Európskej rady apeloval na zvýšenie ekonomickej pomoci pre Ukrajinu a jej promptné vyplatenie. „Robíme tiež všetko preto, aby sme pomohli energetickej bezpečnosti Ukrajiny a vytvorili sme podmienky na vyššie dodávky plynu cez prípojku v Budinciach na túto zimnú sezónu,“ podotkol Heger.

Foto: fb/eduardheger

Zaujímal sa aj o aktuálne dianie na rusko-ukrajinských hraniciach. Situácia je podľa Zelenského veľmi napätá, aj čo sa týka množiacich sa útokov na Donbase. Ukrajinský prezident dúfa, že sa situácia vyrieši diplomatickou cestou. Ukrajina potrebuje nielen materiálnu, ale aj ekonomickú pomoc, upozornil Zelenský.

Zelenský sa Hegerovi poďakoval

Zároveň sa poďakoval Hegerovi za jeho prístup na Európskej rade a požiadal o podporu euroatlantických ambícií Ukrajiny. Slovensko ich podľa premiéra podporuje. „Pretože každá krajina má právo rozhodnúť sa sama, kam bude patriť,“ skonštatoval Heger.

Bude vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger pred pamätníkom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorý odhalili v Bratislave.
  2. Tridsať rokov SR!

Slovensko je podľa Hegera dobrý sused a priateľ. Zdôraznil, že v otázke nezávislosti a územnej celistvosti Ukrajiny sa traja najvyšší ústavní činitelia SR zhodli. Zelenského oficiálne informoval o slovenskej pomoci pre Ukrajinu. Vláda schválila pomoc vo výške 1,7 milióna eur vrátane dvoch odmínovacích kompletov Božena a zdravotníckeho materiálu.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger odkázal Zelenskému: Slovensko podporí snahy Ukrajiny o vstup do NATO

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php