eReport.sk
Prezidentka Zuzana Čaputová Foto: tasr

Čaputová o práci opatrovateľov: Treba im zabezpečiť priaznivé pracovné podmienky

Slovensko by malo opatrovateľom zabezpečiť priaznivé pracovné podmienky, prajnú spoločenskú atmosféru a dôstojné finančné ohodnotenie. Uviedla to prezidentka Zuzana Čaputová na stretnutí s laureátmi Národnej ceny starostlivosti Dobré srdce za rok 2021, ktorých prijala v pondelok v Prezidentskom paláci v Bratislave. Informoval o tom hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.  

Čaputová vyzdvihla prácu ocenených. Tá je podľa nej založená na odbornosti a profesionalite a obsahuje aj kus ľudskosti, láskavosť, vrúcnosť a súcit. „Vaše srdce je nielen dobré, ale aj otvorené a ochotné prijať iných a starať sa o nich. Ste z rôznych profesií – opatrovateľ, sestra, odborný pracovník, fyzioterapeutka a aj z rôznych kútov Slovenska – od Bardejova až po Bratislavu. Všetkých vás však spája, že do starostlivosti o iných vkladáte svoje srdce,“ uviedla Čaputová.  

Zároveň poukázala, že dlhodobá starostlivosť čelí nedostatku personálu a odchodom opatrovateliek do zahraničia. Práca ocenených je podľa nej náročná vždy, ale uplynulé dva roky boli pre pandémiu mnohonásobne ťažšie.

Bude vás zaujímať:

  1. Premiér Eduard Heger pred pamätníkom Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, ktorý odhalili v Bratislave.
  2. Tridsať rokov SR!

Na stretnutí s prezidentkou sa zúčastnili laureátky a laureáti ocenenia v rôznych kategóriách, ako aj koordinátorka projektu a predsedníčka Asociácie poskytovateľov sociálnych služieb v SR Anna Ghannamová.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Čaputová o práci opatrovateľov: Treba im zabezpečiť priaznivé pracovné podmienky

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php