eReport.sk
Eduard Heger
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger sa raduje z prieskumu: Demokratické sily musia preukázať silu a odolnosť voči populizmu a korupcii!

Dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger sa raduje z prieskumu volebných preferencií. Agentúra Focus realizovala prieskum pre reláciu komerčnej televízie. Podľa výsledku tejto verejnej ankety, by sa nový politický subjekt práve okolo premiéra, ale i ministra obrany Jaroslava Naďa, či šéfa rezortu životného prostredia Jána Budaja dostal do parlamentu s hraničnými piatimi percentami!

Heger sa raduje z prieskumu

„Demokrati v parlamente! Dnes vyšiel najnovší prieskum agentúry Focus, podľa ktorého ste nás posunuli do parlamentu. Výsledok 5 % po 3 týždňoch od vzniku strany vnímam ako dobrý štart do septembrových volieb, ale aj ako záväzok, aby sme spoločnými silami dokázali, že to s našou krajinou myslíme vážne,“ teší sa súčasný premiér Eduard Heger z aktuálneho prieskumu volebných preferencií.

Foto: fb/eduardheger

Heger ďalej hlása, a ako sám hovorí, cíti za svojich 5 percent poriadnu nálož zodpovednosti: „Slovensko je opäť v situácii, keď potrebuje, aby demokratické sily preukázali odolnosť voči populizmu a korupcii. Ukazuje sa, že slušná, reformná, odborná a proeurópska politika má nádej poraziť politiku “našich ľudí”, hádok, klamstiev a koketovaním s diktátorskými režimami,“ dodal Heger v príspevku na sociálnej sieti.

Voľby by vyhral Smer pred Hlasom

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v marci, vyhrala by strana Smer-SD. Získala by 17,6 percenta hlasov. Druhý v poradí by skončil Hlas-SD (17,1 percenta).

„Matovičovci“ mimo parlamentu

Demokrati by sa ocitli tesne v parlamente. Avšak, do úplne inej, nezvyčajnej pozície sa dostávajú Hegeroví bývalí kolegovia z hnutia OĽANO. To sa po dlhých rokoch ocitlo minimálne v prieskume verejnej mienky mimo Národnej rady. Matovič by sa so ziskom 4,3 percenta mohol, akurát tak pripraviť na mimoparlamentnú opozíciu.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger sa raduje z prieskumu: Demokratické sily musia preukázať silu a odolnosť voči populizmu a korupcii!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti