eReport.sk
Martin Klus
Martin Klus. Foto: tasr

Heger: Ak Klus nestiahne nomináciu do EDA, urobí tak vláda

Heger: Ak Klus nestiahne nomináciu, urobí tak vláda, Slovenský kabinet stiahne nomináciu poslanca Národnej rady SR Martina Klusa za člena Európskeho dvora audítorov (EDA), pokiaľ tak neurobí sám. Avizoval to dočasne poverený premiér Eduard Heger na piatkovom brífingu po skončení summitu Európskej únie v Bruseli.

Heger trvá na tom, že Klus by sa mal k situácii postaviť čelom a stiahnuť kandidatúru. „To je aj odkaz, ktorý som mu dnes ráno tlmočil. Predpokladám, že tak urobí, a keď nie, tak, samozrejme, zasadne vláda a túto nomináciu stiahne,“ povedal premiér.

Mohlo by vá zaujímať:

  1. Prezidentka SR Zuzana Čaputová požiadala dočasne povereného premiéra Eduarda Hegera, aby vláda stiahla nomináciu poslanca Národnej rady SR Martina Klusa na kandidáta za člena Európskeho dvora audítorov
  2. Martin Klus
  3. Hlas-SD vyzvala vládu, aby stiahla nomináciu Martina Klusa za člena Európskeho dvoru audítorov
  4. Progresívne milodary

Výbor Európskeho parlamentu pre kontrolu rozpočtu v stredu 22. marca odporučil plénu neschváliť slovenského kandidáta Martina Klusa za člena EDA. Po vypočutí Klusa hlasovalo proti nemu 20 členov výboru, pričom nikto nehlasoval za a traja členovia sa hlasovania zdržali. Prezidentka SR Zuzana Čaputová následne požiadala Hegera, aby vláda Klusovu nomináciu stiahla.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger: Ak Klus nestiahne nomináciu do EDA, urobí tak vláda

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php