eReport.sk
Juraj Slafkovský,
Juraj Slafkovský, foto:tasr

Heger, Čaputová a Kollár reagujú na Slafkovského víťazstvo v drafte: Sme na vás hrdí, píše prezidentka

Prezidentka Zuzana Čaputová, predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina) a premiér Eduard Heger (OĽANO) v piatok zagratulovali slovenským hokejistom k úspechom v drafte NHL. Juraj Slafkovský sa stal historicky prvým Slovákom, ktorého si kluby zámorskej hokejovej NHL vybrali z prvého miesta, Šimona Nemca draftovali z druhého miesta. Uspel aj Filip Mešár.

Sme na vás hrdí, píše prezidentka

„Blahoželám našim hokejistom k historickému úspechu. Juraj Slafkovský, Šimon Nemec, Filip Mešár, sme na vás hrdí,“ napísala prezidentka na sociálnej sieti. „Chalani, obrovská gratulácia,“ reagoval na správu o úspešnom drafte Slovákov predseda parlamentu. Hovorí o úžasnom úspechu. Hokejistom zaželal, aby sa im darilo.

Predseda vlády gratuluje „Jurajovi a Šimonovi“. „Tohtoročný draft sa navždy zapíše do histórie slovenského hokeja,“ komentoval na sociálnej sieti.

Juraj Slafkovský sa stal historicky prvým Slovákom, ktorého si kluby zámorskej hokejovej NHL vybrali z prvého miesta draftu. V noci na piatok po ňom siahol z najvyššej pozície Montreal Canadiens. Osemnásťročný „krídelník“ tak prekonal doterajší rekord Mariána Gáboríka, ktorého si v roku 2000 vybrala z tretieho miesta Minnesota Wild. Jeho zápis prekonal aj obranca Šimon Nemec, po ktorom siahli z druhého miesta New Jersey Devils. Montreal si v prvom kole po Slafkovskom vybral aj ďalšieho Slováka Filipa Mešára.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger, Čaputová a Kollár reagujú na Slafkovského víťazstvo v drafte: Sme na vás hrdí, píše prezidentka

Odoberať
Upozorniť na
11 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti