eReport.sk
Marek Hamšík

Hamšíka mrzí zranenie lýtka: Chalanom budem držať palce!

Zraneného kapitána slovenskej futbalovej reprezentácie Mareka Hamšíka mrzí, že sa nepredstaví v marcových kvalifikačných dueloch MS 2022. Znemožnilo to jeho zranenie lýtka.

Hamšík prestúpil z čínskeho Ta-lianu do švédskeho IFK Göteborg, aby zvýšil pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy svoje zápasové zaťaženie, no minulý týždeň v piatok pocítil na tréningu bolesť. „Veľmi som sa tešil na zraz a zápasy Slovenska. Vyšetrenia však ukázali problémy so soleusom v lýtku. Bolo jasné, že na určitý čas môžem zabudnúť na klasické tréningy a tým pádom na zápasy,” prezradil Hamšík na svojej internetovej stránke.

Dlhoročná opora národného tímu sa napriek zraneniu na reprezentačný zraz do Senca dostaví. „Naši lekári sa pozrú na moju nohu a potom pôjdem späť do Švédska. V rehabilitácií budem pokračovať v klube. Predbežne budem mimo ešte tri týždne. Verím, že v 1. kole švédskej ligy budem k dispozícií. Desiateho apríla nastúpime v Örebro. Chalanom budem držať palce. Verím, že v troch zápasoch získajú čo najviac bodov,” povzbudil spoluhráčov Hamšík.

Slovensko vstúpi do kvalifikácie v stredu 24. marca o 20.45 SEČ duelom v Nikózii proti domácemu Cypru (Štadión GSP). Následne odohrá na trnavskom Štadióne Antona Malatinského zápasy s Maltou (sobota 27. marca, 20.45) a Ruskom (utorok 30. marca, 20.45).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Futbal

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport