eReport.sk
Štefan Tarkovič, foto:tasr

VIDEO: Tarkovič zverejnil nomináciu na zápasy kvalifikácie: Navrátilec Weiss, či prekvapenie v podobe Lobotku

Slovenská futbalová reprezentácia si na začiatku kvalifikácie MS 2022 musí poradiť bez Mareka Hamšíka. Okrem zraneného stredopoliara a kapitána chýba v nominácii trénera Štefana Tarkoviča aj brankár Marek Rodák, ktorý tiež laboroval so zranením. Vo výbere figuruje 27 hráčov.

Tlačová konferencia Štefana Tarkoviča

Zdroj: video:fb/sfz

Tridsaťtriročný Marek Hamšík sa zranil na úvodnom tréningu v novom pôsobisku. Údajne má ísť o zranenie lýtka, dobu rekonvalescencie zatiaľ klub ani hráč nezverejnili. Prekvapením v zostave je návrat „zlého chlapca“ Vladimíra Weissa. Je však pravdou, že za posledné obdobie hrá dobre a svojou hrou pomáha bratislavskému Slovanu za cestou k obhajobe titulu.

Nominácia SR na kvalifikačné zápasy MS 2022 s Cyprom, Maltou a Ruskom:

Foto: fb/sfz

Okrem nominácie Weissa, sú fanúšikovia reprezentácii prekvapení z povolania Stanislava Lobotku. Tomu sa v drese talianskeho SSC Neapol vôbec nedarí a je stabilnou súčasťou lavičky náhradníkov. Nadšenie však vyvolali mená ako Strelec, Suslov, či Hromada. Mladí a talentovaní futbalisti, ktorí sú budúcnosťou slovenského futbalu.

Slovensko absolvuje najmenej tri dueli na ME 2020 proti Poľsku, Švédsku a Španielsku. Následne absolvujú aj desať kvalifikačných duelov v H-skupine v boji o MS 2022 v Katare. V lete sa ešte stretnú aj so susedným Rakúskom v generálke na ME.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO: Tarkovič zverejnil nomináciu na zápasy kvalifikácie: Navrátilec Weiss, či prekvapenie v podobe Lobotku

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti