eReport.sk
Zaplavené ulice po búrke Daniel v líbyjskom meste Mardž 11. septembra 2023. Najmenej 150 mŕtvych si vyžiadali záplavy a prívalové dažde, ktoré v uplynulých dňoch zasiahli východnú Líbyu. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na hovorcu administratívy meste Benghází Muhammada Masúda, píše TASR. Búrka Daniel zasiahla v nedeľu popoludní najmä pobrežné mesto Džabal al-Achdar, ale aj Benghází, kde bol vyhlásený zákaz nočného vychádzania a na niekoľko dní zatvorili školy. Záchranné zložky zasahovali aj v meste Darna asi 900 kilometrov východne od hlavného mesta Tripolis. Foto: tasr/ap

V Líbyi zahynulo až päť gréckych humanitárnych pracovníkov

Päť záchranárov z Grécka, ktorí pomáhali v Líbyi po ničivej povodni, zahynulo pri vážnej dopravnej nehode, oznámil v pondelok miestnym médiám hovorca gréckej vlády Pavlos Marinakis. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry DPA.

Pri nedeľnej havárii utrpelo zranenia ďalších 14 ľudí, dodal hovorca pre grécku stanicu Skai. Potvrdenie nasledovalo po protirečivých správach o nehode, ktorej účastníkmi boli aj grécki záchranári.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

  1. Na ilustračnej snímke čiastočný pohľad na komplex budov Európskeho parlamentu v Štrasburgu aj s vlajkami členských štátov.

Zahynuli aj členovia líbyjskej rodiny

Podľa líbyjských úradov pri čelnej zrážke vozidiel zahynuli tiež traja členovia líbyjskej rodiny. Viezla sa v aute, ktoré sa zrazilo s autobusom záchranárov. Dvaja z nich utrpeli vážne zranenia.

Z piatich Grékov, ktorí zahynuli, boli traja záchranári a dvaja tlmočníci, dodal Marinakis. Telá mŕtvych aj 13 zranených už vojenským lietadlom previezli naspäť do Grécka, jedna osoba zostáva v nemocnici v Líbyi, dodal hovorca.

Podľa správ v médiách sa nehoda stala neďaleko mesta Darna, ktoré povodeň postihla obzvlášť tragicky. Grécky záchranný tím bol na ceste z mesta Benghází do 300 kilometrov vzdialenej Darny.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V Líbyi zahynulo až päť gréckych humanitárnych pracovníkov

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php