Jaroslav Halák, foto:tasr

Halák dvakrát inkasoval, Winnipeg uspel štvrtýkrát za sebou

Hokejisti Vancouveru v zostave s Jaroslavom Halákom prehrali v noci na piatok v zápase NHL s Philadelphiou 1:2. Na slovenského brankára mierilo 28 striel, zaznamenal 92,86-percentnú úspešnosť zákrokov.

Všetky góly padli už v úvodnej tretine, rozhodujúci strelil v 7. minúte hosťujúci James Van Riemsdyk. Kanadský tím prehral druhý zápas za sebou a v tabuľke Západnej konferencie figuruje na 9. priečke. Alex Killorn pomohol Tampe bilanciou 2+1 zdolať trápiacu sa Arizonu, dvojnásobný obhajca titulu zvíťazil na domácom ľade 5:1. Slovenský obranca v službách Lightning Erik Černák odohral vyše 19 minút, odsedel si dvojminútový trest a na brankára hostí vyslal jednu strelu.

Coyotes sa v úvode sezóny trápia, v siedmich zápasoch získali jediný bod, Tampa ich má na konte 9. Winnipeg uspel štvrtýkrát za sebou, na ľade Los Angeles zvíťazil 3:2 aj vďaka dvom presným zásahom Pierrea-Luca Duboisa. Kings natiahli sériu prehier na šesť.