eReport.sk
Stret armád
Pre lety dronov platia letové pravidlá.

Gubernátor mesta Sevastopol: Plavidlá Čiernomorskej flotily odrážajú dronový útok!

Moskvou dosadený dosadený gubernátor mesta Sevastopol v sobotu vyhlásil, že v oblasti Sevastopolského zálivu došlo k dronovému útoku. Informovala o tom agentúra AFP.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Eurokomisár pre spravodlivosť Didier Reynders
  2. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  3. Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba.
  4. Na snímke únik plynu z plynovodu Nord Stream v Baltskom mori pri pobreží dánskeho ostrova Bornholm 27. septembra 2022.
  5. Viktor Orbán v štúdiu verejnoprávneho rozhlase Kossuth Rádió.
  6. Rusko a Putin
  7. Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier.

Sevastopol leží na ukrajinskom Krymskom polostrove, ktorý v roku 2014 anektovalo Rusko. Je hlavným domovským prístavom ruskej Čiernomorskej flotily. „Plavidlá Čiernomorskej flotily odrážajú útok UAV (bezpilotného lietadla) v Sevastopolskom zálive,“ napísal v sobotu ráno na sociálnej sieti Telegram gubernátor Sevastopola Michail Razvožajev.

Ubezpečil pritom obyvateľov, že pri útoku neboli zasiahnuté „žiadne objekty“ v meste Sevastopol a že celá „situácia je pod kontrolou“.

Gubernátor vyzval na nezverejňovanie videí či fotiek

Razvožajev vo štvrtok informoval o útoku bezpilotného lietadla na miestnu tepelnú elektráreň Balaklava. Podľa jeho tvrdení však nedošlo k obetiam na životoch ani k vážnejším škodám, ktoré by mohli ohroziť dodávky elektrickej energie v rámci Sevastopola alebo ďalších častí Krymu.

Gubernátor vo svojom dnešnom statuse zároveň vyzval obyvateľov, aby nezverejňovali žiadne videá ani fotografie z útokov. „Každému by malo byť jasné, že takéto údaje sú pre Ukronacistov veľmi potrebné, aby pochopili, ako sa buduje obrana nášho mesta,“ napísal Razvožajev.

Zdroj: t.me/razvozhaev

Ruské jednotky v ostatnom čase vyradili svojimi útokmi z prevádzky viac ako tretinu ukrajinských elektrární  a spôsobili tak na Ukrajine rozsiahle výpadky prúdu. V utorok boli v dôsledku poškodenia elektrickej siete na niekoľko hodín prerušené dodávky elektriny na celom území Ukrajiny.

V júli tohto roku došlo k dronovému útoku na plavidlá ruskej Čiernomorskej flotily kotviace v Sevastopole. Ukrajinská armáda v súčasnosti vedie protiofenzívu v priľahlých oblastiach južnej Ukrajiny, odkiaľ sa snaží vytlačiť ruské okupačné jednotky.

Zdroj: tasr

  


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Gubernátor mesta Sevastopol: Plavidlá Čiernomorskej flotily odrážajú dronový útok!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti