eReport.sk
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba.

ARRIVA postupne obnovuje vypadnuté spoje, Droba žiada od dopravcu výrazné zlepšenie!


Od polovica novembra kedy prišiel na scénu regionálnej autobusovej dopravy v Bratislavskom kraji nový dopravca ARRIVA nastal doslova chaos. Meškajúce autobusy, vypadnuté spoje a dokonca i nepokrytie niektorých liniek. To sú problémy s ktorými sa musia od 15. novembra denno-denne cestujúci z obcí neďaleko Bratislavy stretávať.

Spoločnosť ARRIVA, ktorá nahradila dlhoročného dopravcu Slovak Lines, ohlásila na začiatku prevádzky významné výpadky spojov. BSK preto požiadal dopravcu o urýchlenú a okamžitú nápravu. Dátum na nápravu mali do 26.11, po ktorom uplynie termín pre ARRIVU na preukázanie citeľného zlepšenia. Požiadavky župy sa týkali prírastku vodičov, plánu optimalizácie dopravnej obslužnosti ako aj schopnosti zabezpečiť ju. Župa žiada, aby obyvatelia kraja mali zabezpečenú dopravu na území.


Kraj žiada Arrivu o výrazné zlepšenie spojov a obnovu vypadnutých liniek – Foto: tasr

Spoločnosť ARRIVA avizovala, že ku 26. 11 dňu predloží všetky požadované podklady, ktoré zdokladujú posun. BSK spolu s analytikmi z Bratislavskej integrovanej dopravy dáta skontroluje a začiatkom týždňa bude informovať verejnosť o svojich zisteniach, ako aj o ďalšom postupe.

V regióne začali premávať náhradné spoje s mikrobusmi

„Od štvrtku 25.11. spoločnosť ARRIVA zabezpečuje dopravnú obslužnosť aj mikrobusmi. Ku dnešnému dňu sa to týka 7 obehov vozidiel v okresoch Senec a Pezinok, ktoré sú najviac postihnuté výpadkami spojov. Náhradné spoje premávajú napríklad po trasách liniek 610 (Bratislava-Ivanka pri Dunaji-Zálesie-Malinovo) ako aj 620 (Bratislava-Ivanka pri Dunaji-Bernolákovo-Nová Dedinka-Tureň-Senec). Mikrobusy zaradil dopravca aj na trasu medzi Sencom a Tomášovom, ktorý jazdí cez Veľký Biel a Novú Dedinku,“ uvádza hovorkyňa kraja Lucia Forman.

Hľadajú vodičov na Ukrajine

Dopravca tvrdí, že nedostatok vodičov v regionálnej autobusovej doprave v Bratislavskom kraji vyrieši. A to zvyšovaním miezd, náborovým príplatkom či vodičmi zo zahraničia. „Začali sme náborovú kampaň masívnym príplatkom 4000 eur, ponúkame férové platy 1500 eur. Zatiaľ evidujeme 50 záujemcov,“ vysvetlil generálny riaditeľ ARRIVA SR Ivan László. Napriek lákavej finančnej ponuke sa v priebehu piatich dní neprihlásil dostatočný počet vodičov. „Máme zmluvného partnera, ktorý nám robí nábor na Ukrajine. Prvých 20 už prichádza na Slovensko koncom novembra,“ doplnil László. 

Bude vás zaujímať:

  1. Takže nie je to hon na opozíciu?
  2. V handlovskej nemocnici zakázali návštevy. Kvôli covidu
  3. Šéfka pre obchod a komunikáciu spoločnosti Arriva Petra Helecz.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

ARRIVA postupne obnovuje vypadnuté spoje, Droba žiada od dopravcu výrazné zlepšenie!

7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne