eReport.sk
SR21, foto: tasr

„Sokolíci“ v kvalifikácii proti Lichtenštajnsku v Nitre


Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov v novembri uzavrie kvalifikáciu ME 2021 dvoma zápasmi. Mladí Slováci najskôr nastúpia 12. novembra o 15.00 h (12.00 SEČ) v Tbilisi proti Gruzíncom a následne 17. novembra o 17.00 h privítajú rovesníkov z Lichtenštajnska v Nitre.
      

Zápas v Gruzínsku bude súbojom o 3. miesto tabuľky 2. skupiny. Zverenci trénera Jaroslava Kentoša sú aktuálne s deviatimi bodmi na 4. priečke, Gruzínci sú tretí a majú o tri body viac. „Očakávam náročný duel, podobný, ako bol ten pred rokom (3:2). Gruzínci sa prezentujú aktívnym futbalom a sú dobre technicky vybavení,“ povedal tréner dvadsaťjednotky Kentoš pre oficiálny web SFZ.
     

 Výkop duelu je naplánovaný na 12. novembra o 15.00 h v Tbilisi. „Pôvodne sme mali hrať v Gori, ale napokon sa bude hrať v Tbilisi. Pre nás je to z hľadiska cestovania výhodnejšie. Nekladiem však veľký dôraz na to, na ktorom štadióne sa zápas uskutoční. Medzi Slovenskom a Gruzínskom je trojhodinový posun, u nás bude v čase výkopu obed. Urobíme všetko pre to, aby sme na to chlapcov nachystali, v Gruzínsku absolvujeme v danom čase aj predzápasový tréning,“ uviedol kouč SR 21.
      

V druhom novembrovom dueli nastúpia slovenskí reprezentanti do 21 rokov v Nitre proti Lichtenštajnsku. Pod Zoborom už v septembri privítali Švajčiarsko (1:2) a v októbri Azerbajdžan (2:1). „V tomto čase nebolo jednoduché nájsť hotel či tréningové plochy. Nitru máme vo všetkých smeroch odskúšanú, preto sme sa rozhodli pre ňu. Lichtenštajnsko sa prezentuje dobre organizovanou obranou, hrá na rýchle protiútoky. Bude to o tom, aby sme nepodcenili žiadny detail a hrali naplno počas celého stretnutia. V minuloročnom dueli, keď prišlo k podceneniu v určitých herných situáciách, tak sa súper dostal do zápasu. Verím, že teraz sa to nestane,“ dodal Kentoš.

Zdroj: tasr,

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

„Sokolíci“ v kvalifikácii proti Lichtenštajnsku v Nitre

Futbal