Slovenská reprezentácia do 21 rokov, foto: instagram

„Sokolíci“ nezvládli zápas v Gruzínsku, o gól prehrali

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali vo štvrtkovom stretnutí 2. skupiny kvalifikácie ME 2021 na pôde gruzínskych rovesníkov 1:2. V tabuľke už nemôžu skončiť lepšie ako na štvrtej priečke, na ktorej momentálne figurujú so ziskom 9 bodov, s kvalifikačným cyklom sa rozlúčia v utorok 17. novembra o 17.00 h domácim zápasom v Nitre proti Lichtenštajnsku.

Kvalifikácia ME 2021
Gruzínsko – Slovensko 2:1 (1:0)
Góly: 9. Fabiš (vlastný), 78. Mekvabišvili – 90.+1 Gono

Gruzínsko sa ujalo vedenia veľmi rýchlo. Už v 9. minúte si po kombinačnej akcii a strele domácich zrazil loptu do vlastnej siete v snahe odkopnúť Fabiš. Ten istý hráč mohol už o dve minúty neskôr vyrovnať, po centrovanej lopte mu však Tumma posunul loptu na päty a Fabiš v akrobatickej pozícii poslal loptu nad bránku súpera. Slovákom sa v prvom polčase niekoľkokrát podarilo zachytiť rozohrávku Gruzíncov, ale ani v jednom prípade nedokázali dotiahnuť protiútok vo finálnej fáze. Do šance sa dostal jedine Mojžiš, ktorý z hranice päťky hlavičkoval nad, a Slováci išli do šatne s jednogólovým mankom.