eReport.sk
Lucia Ďuriš Nicholsonová Foto: FB/LĎN

Nicholsonová naložila ministerke: Preboha, vy máte dosah na to, či necháte pokapať umelcov!

Ministerka kultúry Natália Milanová si rešpekt umelcov veru neužíva. Vyhlásila, že chystá kultúrny semafor, aby na druhý deň slávnostne oznámila, že kultúra sa otvára pre 50 ľudí v sále. To umelcov poriadne vytočilo. Pridala sa aj europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová.

„Budúci týždeň bude otvorená aj kultúra. Očkovanie je cesta z pandémie a spôsob ako sprístupniť kultúru pre ľudí. Po dlhých politických rokovaniach, ktoré som viedla s premiérom, ministrom zdravotníctva a po konzultáciách s odborníkmi, sme dospeli k posunu. Od pondelka (10.1.) sa otvárajú kultúrne podujatia v režime pre očkovaných a prekonaných (OP). Kapacita bude nastavená na 50 návštevníkov,“ pochválila sa Milanová na facebooku.

– Foto: FB/nataliamilanova

Fu a spustilo sa tsunami. Štipľavý odkaz ministerke napísala politička Nicholsonová. „Pani ministerka, cítim sprostredkovaný syndróm hanby za vládu, ktorá sa takto stavia ku kultúre. Je to obraz kultúrnosti každého jedného z vás. K tomu číslu 50 ste prišli na akom vedeckom základe? Prečo nie 34 divákov v takom SND? Prečo nie 75? Viete, ten syndróm sprostredkovanej hanby je niečo, čo človek cíti akoby vlastnú hanbu za niečo, na čo nemá dosah. Ste ministerka kultúry, preboha, vy máte dosah na to, či sa táto ťažko skúšaná krajina prepadne do absolútnej nekultúry a či necháme pokapať nielen tých v žiari reflektorov, ale aj tých za nimi alebo, či sa zbavíte vlastného ega a rozhodnete zodpovedne, čo s našimi kultúrnymi inštitúciami bez ohľadu na to, aký k ním máte skutočný vzťah. Verím, že ten nonsens s 50-timi návštevníkmi čoskoro zmeníte. Lebo ja sa nechcem dožiť tej hanby, keď bude po vzore skrachovaných reštaurácií v slovenských mestách čoskoro nápis aj na SND – prenajmeme priestory,“ píše europoslankyňa.

K političke sa v komentároch pridali aj nazúrení umelci. Ich reakcie si môžete prečítať v galérii. Najviac sa, zdá sa, ministerka naštvala hudobníka Ernesta Šarköziho. „Toto načo bolo dobré??????? Prečo si z nás robíte pi……u?????? Radšej ste mali mlčať ako doteraz. Teraz ste nás totálne urazili…….do pi…,“ rozhodne si nedáva pred ústa servítku člen skupiny Cigánski diabli. 

Odkazy nazúrených umelcov Milanovu isto nepotešili:

– Foto: FB/nataliamilanova


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Nicholsonová naložila ministerke: Preboha, vy máte dosah na to, či necháte pokapať umelcov!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti