eReport.sk
Na ilustračnej snímke vozidlo francúzskej polície. Foto: tasr/ap

Francúzskej polícii sa naskytol hrozivý pohľad: Našli kosti batoľaťa!

Francúzske úrady našli a identifikovali kosti batoľaťa, ktoré vlani v lete zmizlo v malej dedine vo francúzskych Alpách. V nedeľu o tom informoval prokurátor.

Francúzskej polícii sa naskytol hrozivý pohľad

Émile, dva a pol ročný chlapec, zmizol bez stopy 8. júla 2023 – v prvý deň letných prázdnin, ktoré trávil so starými rodičmi v dedine Le Vernet na juhovýchode Francúzska. Dvaja susedia ho naposledy videli kráčať samého po ulici dediny, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1200 metrov. Do pátracej akcie sa vtedy zapojili stovky policajtov, vojakov aj dobrovoľníkov.

Kosti chlapčeka

Prokurátor Jean-Luc Blachon uviedol, že polícia bola v sobotu informovaná o náleze kostí neďaleko Le Vernet. Na základe genetických rozborov sa následne dospelo k záveru, že ide o kosti Émila. Prokurátor príčinu smrti nespresnil, podľa neho však experti pokračujú v analýze kostí.

Z pôvodného vyšetrovania nezvestného chlapca sa podľa AFP čoskoro stalo vyšetrovanie možného únosu. Otvorené zostali aj možnosti nehody alebo pádu. Jeho prípad vtedy šokoval celé Francúzsko.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Načisto sme sa zbláznili?
  2. Rázny krok proti Putinovi
  3. Zelenskyj apeluje na spojencov

Polícia sa vo štvrtok vrátila do francúzskej dediny, kde uzavrela oblasť a predvolala 17 ľudí vrátane rodiny, susedov a svedkov, aby znovu objasnili posledné chvíle pred zmiznutím Émila. Vo vzduchu lietali drony, aby zachytili zábery z rekonštrukcie udalosti.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Francúzskej polícii sa naskytol hrozivý pohľad: Našli kosti batoľaťa!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre