eReport.sk
Druhý deň protestov na Hodžovom námestí. Foto: eReport

FOTO Viac policajtov ako protestujúcich! Druhý deň demonštrácie šokoval tragickou účasťou

Mal politológ pravdu? Nikto by si asi nemyslel, že druhý deň protivládnych demonštrácií bude skôr ako divokú protištátnu akciu plnú vášní pripomínať preriedený rodinný piknik. Namiesto stoviek rozhorčených kritikov očkovania a vlády sa dnes v doobedňajších hodinách ukázala na Hodžovom námestí len hŕstka skalných. Práve takýto scenár predpovedal pre budúcnosť protestov politológ Tomáš Koziak. Mal odborník pravdu?

Na každého demonštrujúceho jeden policajt. Aj takýto vtip koloval medzi okoloidúcimi na Hodžovom námestí. Mužov zákona totiž na prvý pohľad bolo pred Prezidentským palácom omnoho viac ako samotných účastníkov demonštrácie. Množstvo policajtov z priľahlých ulíc monitorovalo situáciu a čakalo či bude protest eskalovať.

Pred Prezidentským palácom organizátori dnešného protestu postavili stánok s vejúcimi slovenskými vlajkami, no zdá sa, že zatiaľ iniciatíva veľké číslo nespokojných občanov neprilákala. Protesty mali pôvodne trvať dva dni, teda vo štvrtok a v piatok.

Ostrejší štvrtok

Práve štvrtkový deň protestov napriek nepriaznivému počasiu bol oveľa vyostrenejší. Na oficiálnu demonštráciu na Hodžovom námestí totiž prišli aj protestujúci z neohlásenej akcie spred úradu vlády. Tí zablokovali priľahlú komunikácia a museli tak zasiahnuť policajti. Ťažkoodenci nakoniec vytlačili neprispôsobivých protestujúcich a dopravný uzol v centre Bratislavy bol opäť funkčný.

Viac o protestoch tu:

  1. Účastníci protestného zhromaždenia proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19 pred Prezidentským palácom 29. júla 2021 v Bratislave.

Kotlebovci z ĽSNS zase zapríčinili chaos na Panónskej ulici v Bratislave. Kolóna áut totiž zablokovala na niekoľko minúť cestnú premávku, čo musela opäť riešiť polícia. Po zásahu mužov zákona mal brat Mariana Kotlebu Marek navštíviť nemocnicu a následne išiel aj na policajnú stanicu.

FOTO z druhého dňa protestov nájdete v GALÉRII

Foto: eReport

Mal politológ pravdu?

EReport priniesol k téme protestov názor politológa a rektora Vysokej školy politických a spoločenských vied v Kutnej Hore Tomáša Koziaka. Ten prognózoval, že demonštrácie budú postupne ochabovať na sile. „Treba povedať, že tí demonštranti prichádzajú s dosť radikálnymi a často až nezmyselnými požiadavkami. Naposledy tam kričali, že všetci poslanci majú odstúpiť alebo niečo také. Je to proste nezmysel,” neotáľal s hľadaním vhodného popisu Koziak.

„Skôr či neskôr to tých ľudí omrzí. Na to, aby početnosť demonštrácii rástla je treba mať príčinu aj jasné ciele protestov. V tomto prípade ide o vyslovene nezmyselné a povedzme, že až politicky naivné požiadavky a tým pádom ten počet ľudí nenarastie, nepritiahnu ďalších ľudí a postupne aj ten zápal organizátorov ochabne,” predpokladá Koziak.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Viac policajtov ako protestujúcich! Druhý deň demonštrácie šokoval tragickou účasťou

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport