eReport.sk
Žilinská bytovka, ktorú zasiahol požiar, pri ktorom zahynula žena.
Žilinská bytovka, ktorú zasiahol požiar. Zahynula žena. Foto: tasr

FOTO Tragédia v Žiline: Pri požiari bytovky zomrela žena! Reagoval aj primátor

ŽILINA – Žilinskí hasiči našli v piatok po likvidácii požiaru v štvorpodlažnej bytovke na ulici Veľká okružná mŕtvu ženu. Informoval o tom riaditeľ Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Jaroslav Kapusniak.

Doplnil, že požiar na najvyššom podlaží objektu hasičom ohlásili pred 13. hodinou. “Na mieste zasahovalo sedem kusov techniky a evakuačný autobus. Požiar lokalizovali o 13.15 h a zlikvidovali o 13.25 h. Mŕtvu ženu našli v byte na štvrtom podlaží,” dodal Kapusniak.

FOTO Požiar bytovky v Žiline a zasahujúci hasiči

GALÉRIA – Foto: tasr

Mesto Žilina vlastní sedem bytov v bytovom dome na ulici Veľká okružná, v ktorom pri piatkovom požiari zahynula žena. Podľa hovorcu mesta Vladimíra Miškovčíka je šesť bytov v súčasnosti obývaných a jeden neobývaný.

Primátor ihneď smeroval na miesto

Doplnil, že požiar mal vzniknúť v byte na štvrtom podlaží, ktorý susedí s jednoizbovým mestským bytom a obývajú ho štyria nájomníci. “Oheň mestský byt nepoškodil, podľa našich informácií sú byt i nájomníci v poriadku,” uviedol hovorca mesta.

“Správa o požiari bytového domu ma zasiahla uprostred iných pracovných povinností. Ihneď som ich prerušil a smeroval na miesto. Bol som sa osobne ubezpečiť, že všetci naši nájomníci sú v poriadku, a ponúknuť pomoc. Pri požiari mala podľa mojich informácií prísť o život staršia pani. Mrzí ma ľudská strata a pozostalým vyjadrujem v mene svojom aj v mene mesta Žilina úprimnú sústrasť,” dodal primátor mesta Žilina Peter Fiabáne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Pohľad na zošrotované vozidlo po zrážke s rušňom.
  2. Stavba, v ktorej rodina bývala po požiari.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Tragédia v Žiline: Pri požiari bytovky zomrela žena! Reagoval aj primátor

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti