tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Foto: tasr

FOTO OSCARY sú rozdané: Najlepším hercom sa stáva …

93. ročník udeľovania Cien Akadémie bol pre koronavírusovú pandémiu odložený o dva mesiace. Akadémia filmových umení a vied (AMPAS) oznámila nominácie 15. marca. O ocenenie sa uchádzajú filmy z roku 2020 a začiatku roka 2021.

Oscara v kategórii najlepší cudzojazyčný film získala v noci na pondelok dánska snímka Chľast režiséra Thomasa Vinterberga. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Víťazný film je temnou existenciálnou komédiou o radostiach a nebezpečenstvách alkoholového opojenia. V hlavnej úlohe sa predstavil Mads Mikkelsen. Vinterberg je nominovaný aj v kategórii najlepšia réžia.

Chľast prekonal snímky Better Days (Hongkong, réžia Derek Cang), Kolektív (Rumunsko, réžia Alexander Nanau), The Man Who Sold His Skin (Tunisko, réžia Kautír Haniová) a Quo Vadis, Aida? (Bosna a Hercegovina, réžia Jasmila Žbaničová).

Najlepšia réžia

Oscara v kategórii najlepšia réžia získala v noci na pondelok čínska režisérka Chloé Čao za film Zem nomádov. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. Tento elegický road movie o starnúcich Američanoch brázdiacich západ USA v dodávkach je nominovaný v šiestich kategóriách vrátane najlepšieho filmu. V hlavnej úlohe sa predstavila Frances McDormandová, nominovaná tiež v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe.

Chloé Čao porazila svojich režisérskych kolegov Leeho Isaaca Chunga (Minari), Emerald Fennellovú (Nádejná mladá žena), Davida Finchera (Mank) a Thomasa Vinterberga (Chľast).

Najlepší film

Oscara v kategórii najlepší film získala v noci na pondelok snímka Zem nomádov režisérky čínskeho pôvodu Chloé Čao. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Tento elegický road movie o starnúcej, marginalizovanej generácii Američanov brázdiacich západ USA v dodávkach bol nominovaný v šiestich kategóriách. V hlavnej úlohe sa predstavila Frances McDormandová, ktorá získala zlatú sošku v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe.
Snímka Zem nomádov zvíťazila v konkurencii snímok The Father, Judas and the Black Messiah, Mank, Minari, Nádejná mladá žena, Sound of Metal a Chicagsky tribunál.

Najlepšia herečka

Oscara v kategórii najlepšia herečka v hlavnej úlohe získala v noci na pondelok Frances McDormandová za účinkovanie vo filme Zem nomádov režisérky Chloé Čao. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Tento elegický road movie o starnúcej, marginalizovanej generácii Američanov brázdiacich západ USA v dodávkach bol nominovaný v šiestich kategóriách. Pre McDormandovú je to už tretí Oscar v tejto kategórii, celkovo je držiteľkou štyroch zlatých sošiek.

McDormandová zvíťazila v konkurencii Violy Davisovej (Ma Rainey – matka blues), Andry Dayovej (The United States vs. Billie Holiday), Vanessy Kirbyovej (Čriepky ženy) a Carey Mulliganovej (Nádejná mladá žena).

Najlepší herec

Oscara v kategórii najlepší herec v hlavnej úlohe získal v noci na pondelok Anthony Hopkins za účinkovanie vo filme The Father režiséra Floriana Zellera. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Hopkins, ktorý sa vo veku 83 rokov stal najstarším laureátom Oscara v súťažnej kategórii, už jednu zlatú sošku má. V rovnakej kategórii si ju takmer pred troma desaťročiami vydobyl účinkovaním vo filme Mlčanie jahniat.

V snímke The Father stvárnil postaršieho muža vyrovnávajúceho sa s následkami demencie. O cenu sa v tejto kategórii uchádzali aj Riz Ahmed (Sound of Metal), posmrtne Chadwick Boseman (Ma Rainey – matka blues), Gary Oldman (Mank) a Steven Yeun (Minari).

      


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO OSCARY sú rozdané: Najlepším hercom sa stáva …

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku