eReport.sk
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) počas spomienkového podujatia k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP v Banskej Bystrici 7. mája 2022.
Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) počas spomienkového podujatia k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP v Banskej Bystrici 7. mája 2022. Foto: tasr

FOTO Naď bol v Múzeu SNP: Slovensko je na strane mieru, slobody a demokracie

Ani 77 rokov po skončení druhej svetovej vojny sme nad zlom nevyhrali. Som rád, že Slovensko je aj po toľkých rokoch na strane mieru. Pri príležitosti 77. výročia ukončenia druhej svetovej vojny v Európe to v sobotu v Múzeum Slovenského národného povstania (SNP) v Banskej Bystrici povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO).

Sme presvedčení o tom, že pripomínať si ukončenie druhej svetovej vojny je veľmi dôležité, ale robiť veľké oslavy v momente, keď je za našou hranicou vojna, by nebolo vhodné.

Vysvetlil minister, prečo sú oslavy ukončenia 2. svetovej vojny v menšom rozsahu.

„Slovensko je, presne tak ako bolo pred 77 rokmi, na strane mieru, slobody a demokracie. Vtedy sme v Slovenskom národnom povstaní bojovali proti fašizmu a boli sme veľmi vďační za to, že nám zahraničné vlády v tomto boji pomáhali. Presne rovnako sú Ukrajinci vďační nám a desiatkam ďalších krajín sveta, ktoré im pomáhajú, aby dokázali bojovať za svoju vlasť,“ povedal Naď.

FOTO Naď zavítal do Banskej Bystrice, pripomenul si ukončenie 2. svetovej vojny

GALÉRIA – Foto: tasr

Minister obrany poznamenal, že tohtoročné oslavy ukončenia druhej svetovej vojny sú organizované v menšom rozsahu. Ich cieľom má byť spomienka na túto významnú udalosť, poďakovanie padlým i vyslanie odkazu tým, ktorí porušujú to, za čo naši predkovia bojovali.

Spomienkové podujatie k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP otvorilo slávnostné kladenie vencov a minúta ticha v pietnej sieni Pamätníka SNP.

„Sme presvedčení o tom, že pripomínať si ukončenie druhej svetovej vojny je veľmi dôležité, ale robiť veľké oslavy v momente, keď je za našou hranicou vojna, by nebolo vhodné,“ vysvetlil minister obrany.

Spomienkové podujatie k 77. výročiu ukončenia druhej svetovej vojny v Európe v Múzeu SNP otvorilo slávnostné kladenie vencov a minúta ticha v pietnej sieni Pamätníka SNP. Po oficiálnej časti program pokračuje aktivitami pre širokú verejnosť. Okrem bezplatného vstupu do múzea je pre návštevníkov pripravená prezentácia Vojenského historického ústavu, ukážky Vojenskej polície, diaľkovo riadené modely tankov a vojenských vozidiel či koncert Vojenskej hudby Banská Bystrica.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marec 1999: Pred budovou amerického veľvyslanectva v Belehrade srbskí demonštranti počas protestu zničili zástavu USA.
  2. Premiér Heger a prezidentka Čaputová si s pápežom rozumeli. Aktuálne sa však jeho vyjadreniam komentovať nechcú.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Naď bol v Múzeu SNP: Slovensko je na strane mieru, slobody a demokracie

Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Šport

Zaujímavosti