eReport.sk
Robert Fico Foto: FB/robertfico

VIDEO Fico pozýva ľudí na oslavu Dňa víťazstva nad fašizmom. Poukázal aj na slová pápeža

Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico si myslí, že vládni predstavitelia budú musieť tento víkend riešiť dilemu, či oslavovať Deň víťazstva nad fašizmom, alebo nie. Porážka fašizmu totiž veľmi úzko súvisí s pomocou od Červenej armády. Na druhej strane Fico tvrdí, že sa ťažko bude vláde oslavovať porážka fašizmu na Slovensku, keď na Ukrajine vláda podporuje aj fašistické hnutia.

„Mnohí vládni predstavitelia si nevšimli, že 1. mája bol štátny sviatok. Sviatok práce. Budeme veriť, že 8. mája to napravia a uctia si štátny sviatok – deň víťazstva nad fašizmom,“ tvrdí Fico v najnovšom videu.

Rétoriku už mení aj pápež

Fico zároveň upozorňuje, že už aj rétorika pápeža Františka I. sa počas posledných dní zmenila, za čo ho „liberálne médiá“ vraj aj patrične kritizujú.

Zdroj: Video:yt/smersd

„Vláda a prezidentka to majú ťažké aj preto, čo dnes hovorí Svätý otec. Citujem: „Neviem, či je správne posielať zbrane na Ukrajinu. A možno to bol štekot NATO pred bránami Ruska, čo šéfa Kremľa viedlo k rozpútaniu konfliktu. Provládne liberálne médiá už Svätého otca za jeho výroky pokarhali, čakal by som preto od našich božských vládnych predstaviteľov, že sa ho zastanú. Žiaľ, americké záujmy sú silnejšie, ako ich kresťanské presvedčenie.

Vládna dilema?

Vláda sa možno dostane do situácie, ktorá bude na rozhodovanie náročná. Na Slavín už dlhšie najvyšší predstavitelia štátu chodiť odmietajú. V prípade Dňa víťazstva nad fašizmom však ide o relatívne pevnú tradíciu. „Osláviť Deň víťazstva nad fašizmom na bratislavskom Slavíne bude pre nich dilemou aj preto, lebo podporujú nezmyslené energetické sankcie proti Rusku, ktoré budú viesť k ďalšiemu obrovskému zdražovaniu, ohrozeniu životnej úrovne ľudí a poškodeniu slovenskej ekonomiky. Čo povedia, že poďme odmietnuť starých fašistov, keď sa tí novodobí na strane ukrajinskej armády mlátia s Rusmi? Keď vo verejnoprávnej slovenskej televízii vidíme obrázky ukrajinských fašistických symbolov?,“ pýta sa Fico.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fico pozýva ľudí na oslavu Dňa víťazstva nad fašizmom. Poukázal aj na slová pápeža

Odoberať
Upozorniť na
guest
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti