eReport.sk
Ľudia protestujú proti povinnému očkovaniu a pandemickým opatreniam v nemeckom meste Bautzen v pondelok 24. januára 2022.
Ľudia protestujú proti povinnému očkovaniu a pandemickým opatreniam v nemeckom meste Bautzen v pondelok 24. januára 2022. Foto: tasr/ap

FOTO Masívne protesty v Nemecku, zasahovala polícia! Ako to komentoval prezident krajiny?

Desaťtisíce ľudí protestovali v pondelok večer vo viacerých nemeckých mestách proti epidemiologickým obmedzeniam či povinnému očkovaniu. Súbežne s týmito protestami sa konali aj viaceré protidemoštrácie či pietne spomienky na obete pandémie, informuje agentúra DPA.

Polícia iba v spolkovej krajine Bavorsko evidovala vyše 100  zhromaždení s desiatkami tisíc účastníkov. Najviac ľudí sa zišlo v Norimbergu. V Durínsku vyšlo do ulíc približne 22.000 ľudí a zhruba 10.000 sa ich zhromaždilo v spolkovej krajine Meklenbursko-Predpomoransko na severovýchode krajiny.

FOTO Počas protestov v Nemecku zasahovala aj polícia

GALÉRIA – Foto: tasr/ap

Ako pripomína DPA, mnohé z protestov sa nesú v znamení „pochodov“, a to najmä v posledných týždňoch. Dôvodom je, že organizátori nenahlasujú úradom tieto podujatia ako oficiálne protesty. Minulý pondelok sa na obdobných protestov podľa odhadov zúčastnilo takmer 100.000 ľudí.

Nemecký kancelár Olaf Scholz v pondelok oznámil, že Nemecko napriek prudkému nárastu nových prípadov nákazy koronavírusom nateraz nesprísni protipandemické opatrenia, ale nepristúpi ani k ich uvoľňovaniu.

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier v pondelok v súvislosti s násilnosťami počas protestov proti vládnym proticovidovým nariadeniam varoval pred ohrozením spoločenského zmieru. Konkrétne v tejto súvislosti kritizoval útoky na lekárske ambulancie a očkovacie autobusy, či vyhrážky smrťou adresované najmä komunálnym politikom.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. covid pass, covid, pas
  2. Juraj Šeliga (Za ľudí)

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Masívne protesty v Nemecku, zasahovala polícia! Ako to komentoval prezident krajiny?