tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Slovenské húfnice Zuzana 2 na ceste na Ukrajinu.
Slovenské húfnice Zuzana 2 na ceste na Ukrajinu. Zdroj: fb/jaronadpublic

FOTO Kyjev už má slovenské húfnice. Naď: Našim cieľom je prispieť k záchrane životov!

Ukrajinská strana si prevzala prvé štyri kusy z ôsmich samohybných húfnic Zuzana 2. Tie sa Slovensko prostredníctvom štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta Defence, patriacej pod slovenský rezort obrany, zaviazalo dodať Ukrajine na základe kontraktu na komerčný predaj, ktorý bol uzatvorený v júni. V sobotu to potvrdilo Ministerstvo obrany (MO) SR.  

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Zľava Jaroslav Naď a Igor Matovič, ministri z hnutia OĽANO.
  2. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).
  3. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) počas svojho vystúpenia v Madride, kde sa uskutočnil summit NATO.
  4. Nemecká ministerka obrany Christine Lambrechtová.
  5. zľava ministerka obrany Holandského kráľovstva Kajsa Ollongrenová a minister obrany SR Jaroslav Naď počas statických ukážok techniky v priestoroch 81. krídla na letisku Sliač v okrese Zvolen 6. mája 2022.

„Na základe uzatvorenej obchodnej zmluvy si ukrajinská strana prevzala prvé štyri kusy 155 milimetrovej samohybnej kanónovej húfnice Zuzana 2,“ potvrdil riaditeľ slovenskej štátnej akciovej spoločnosti Konštrukta Defence Alexander Gurský. Podľa ministra obrany SR Jaroslava Naďa sa aj s prispením uzavretia tohto kontraktu Slovensko zaradilo medzi krajiny, ktorých pomoc je pre Ukrajinu najviac citeľná.

Naď: Naše húfnice budú pre Ukrajinu prínosom

Dialóg s ukrajinskými partnermi je podľa Naďa pravidelný, intenzívny a vedený tak, aby bola slovenská pomoc pre Ukrajinu čo najefektívnejšia, najadresnejšia a v konečnom dôsledku život zachraňujúca. „Pretože to je naším primárnym cieľom – prispieť k záchrane čo najväčšieho počtu životov a pomôcť našim ukrajinským priateľom zastaviť toto bezdôvodné a bezbrehé krviprelievanie,“ povedal Naď.

Dodal, že slovenské húfnice budú pre ukrajinské ozbrojené sily prínosom, keďže delostrelecké systémy sú v rámci prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine kľúčovým prvkom bojovej podpory a sú využívané v širokom spektre operácií.

GALÉRIA – Foto: fb/jaronadpublic

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

FOTO Kyjev už má slovenské húfnice. Naď: Našim cieľom je prispieť k záchrane životov!

Odoberať
Upozorniť na
6 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku