Kanadskí hokejisti triumfovali na MS hráčov do 20 rokov, foto tasr/ap

FOTO Kanada potvrdila svoju dominanciu na turnaji: Získala titul majstra sveta!

Hokejisti Kanady triumfovali na MS hráčov do 20 rokov v Edmontone. Vo finále zdolali Fínsko 3:2 po predĺžení, rozhodujúci gól strelil Kent Johnson v 64. minúte.

Dve asistencie si v zápase pripísal domáci Mason McTavish, ktorý získal cenu pre najužitočnejšieho hráča šampionátu a so 17 bodmi sa stal aj najproduktívnejším hráčom za 8 gólov a 9 asistencií.

McTavish pripravil úvodné dva finálové góly, Kanada viedla po 40 minútach 2:0. Fíni však v tretej tretine vyrovnali a poslali zápas do predĺženia. V ňom mali Suomi obrovskú šancu rozhodnúť, keď išli do brejku troch proti jednému, ale Liukasovi skĺzol puk. Akcia však pokračovala a Niemelä poslal puk za Garanda, no práve McTavish hokejkou na čiare zaskočil za prekonaného brankára. V ďalšom striedaní napokon jeho spoluhráči zápas rozhodli a postarali sa o 19. titul z MS v tejto kategórii pre Kanadu. Fíni získali od roku 2014 piatu medailu.