Radosť českých hokejistov, foto:tasr/ap

FOTO Česi majú bronzové medaily! Duel s USA otáčali v záverečnej tretine

Českí hokejisti získali na majstrovstvách sveta vo Fínsku bronzové medaily. V nedeľnom zápase o 3. miesto zdolali v Tampere USA 8:4, hoci po prvej tretine prehrávali 1:3. Hetrikom sa blysol David Pastrňák. Česi vybojovali cenný kov na významnom podujatí po desiatich rokoch, Američania nezopakovali bronzový úspech z vlaňajšieho šampionátu v Rige.

USA si aj vďaka dvom presným zásahom Karsona Kuhlmana vybudovali v úvodnej časti dvojgólový náskok, no Česi nezložili zbrane a podarilo sa im otočiť skóre. Kľúčová bola pasáž na začiatku tretej tretiny, keď za stavu 2:3 strelili tri góly v priebehu necelých troch minút. Záverečnú časť vyhrali aj vďaka trom zásahom Pastrňáka 6:1.

Česi sa dočkali medaily prvýkrát od roku 2012, celkovo získali v ére samostatnosti trinásty cenný kov na MS (6-1-6). O zlato zabojujú v Tampere domáci Fíni proti obhajcovi titulu Kanade, finále je na programe o 19.20 SELČ.