Radosť hokejistov Fínska po triumfe nad USA, foto:tasr

Fíni ovládli domáci šampionát: Sú majstrami sveta!

Zlato z majstrovstiev sveta si odnášajú hokejisti Fínska! Vo finále šampionátu porazili hokejistov Kanady 4:3 po predĺžení. Dramaticke finále rozhodol presným zásahom Sakari Manninen.

Do vedenia išli Kanaďania presilovkovým gólom Dylana Cozensa v 24. minúte. Fíni v 3. tretine otočili na 3:1, avšak Kanaďania v záverečnom nápore strelili dva góly a dotiahli zápas do predĺženia.

Fíni vyhrali i olympiádu

Hokejisti Fínska sú prví od roku 2006, ktorí získali v rovnakom roku olympijské zlato a titul majstrov sveta. Útočník Valtteri Filppula je prvý Fín, ktorý získal okrem zlata na MS a ZOH aj Stanleyho pohár. Okrem neho dosiahlo na zlatú trojkorunu 29 hráčov a jeden tréner. Jedným z čiarových rozhodcov finálového duelu bol Slovák Šimon Synek.

Bronz pre Česko

Bronzové medaily vybojovali hokejisti Česka, ktorí v zápase o 3. miesto zdolali USA 8:4.

Zdroj: ereport/tasr