eReport.sk
Screenshot

Bez nich by to nešlo: Finančnej správe pomáhajú pri odhaľovaní pašovaného tovaru aj štvornohí pomocníci


Bez nich by to jednoducho nešlo. Každý dobre vie, že polícii nielen na Slovensku verne slúžia aj vycvičené psy, ktoré majú v zbore nenahraditeľné miesto. Okrem v polícii sú platnými pomocníkmi aj v iných zložkách, napríklad vo Finančnej či Colnej správe.

Psy majú výborný čuch, a vďaka poctivému výcviku, dokážu byt nápomocné pri odhaľovaní rôznych pokusov o pašovanie nelegálneho kontrabandu spoza hraníc. Poukazuje na to aj minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD), ktorý sa zúčastnil vyhodnotenia veľkého medzinárodného cvičenia špeciálnych kynologických jednotiek.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Špinavá hra
  2. Bude kandidovať do EP! V deň výročia Nežnej revolúcie oznámil známy ľavičiar, že sa bude uchádzať o pozíciu Europoslanca.

Zúčastnil som sa vyhodnotenia cvičenia špeciálnych kynologických jendotiek, ktoré sa uskutočnilo v Gajaroch. Pri tejto príležitosti som našim a zahraničným účastníkom osobne poďakoval za ich prácu a nasadenie.” Povedal minister.

Zdroj: Fb/ladislavkamenick

Kamenický poukázal aj na dôležitosť psích pomocníkov: „A samozrejme, najväčšia vďaka patrí našim štvornohým kolegom, ktorí pomáhajú odhaľovať pašované drogy, zbrane, cigarety a rôzny iný nelegálny tovar.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Bez nich by to nešlo: Finančnej správe pomáhajú pri odhaľovaní pašovaného tovaru aj štvornohí pomocníci

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: