eReport.sk
Fico
Foto: SITA/Branislav Bibel

Ficov nečakaný krok: Smeráci sa odmietli hromadne otestovať

Skrátka musia byť iní! Zatiaľ čo väčšina parlamentu sa podrobila hromadnému testovania na Covid 19, Smer zaradil spiatočku. Poslanci okolo Roberta Fica sa totiž odmietli zúčastniť testovania na nový korona vírus, po tom čo bol naň pozitívny šéf extrémistov Marian Kotleba. Prečo expremiér pristúpil k takémuto nečakanému kroku?

Smerácka vzbura! „Naši poslanci sa nepôjdu testovať v podstate z jediného dôvodu,“ priznal hovorca Smeru Ján Mažgút. V Nemocnici sv. Michala počas hromadného testovania poslancov totiž chýbajú zástupcovia opozičného Smeru-SD.

„Máme stanovisko a informáciu od hlavného hygienika, ktorý v podstate neodporúča toto testovanie, a to najmä z dôvodu uplynutia inkubačnej doby, pretože ten potenciálny prípadný kontakt mohol byť niekedy 12 októbra, a dnes je 23. októbra,“ povedal pre eReport.sk hovorca Smeru. Práve inkubačná doba určená pre Covid 19 je 14 dní.

Mažgút taktiež dodal, že ďalším dôvodom, prečo Smeráci vynechali návštevu Nemocnice sv. Michala je, že do istej miery nedôverujú v samotné testy. Ide o štátom nakúpené antigénové testy, ktoré budú využité aj pri celoplošnom testovaní.

Hovorca Smeru ešte podčiarkol, že nejde o žiadny bojkot a v prípade, ak niektorý z poslancov strany bude mať potrebu absolvovať testy, tak ich absolvuje.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ficov nečakaný krok: Smeráci sa odmietli hromadne otestovať

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie