eReport.sk
Eduard Heger sa ohlásil po dlhšej dobe.
Eduard Heger. Foto: tasr

Heger venoval prejavu premiéra na Devíne dva rozsiahle príspevky. Akoby ich písali na americkej ambasáde


Bývalý premiér Eduard Heger príhovor Roberta Fica na Devíne prečítal ako „zavelenie do útoku“. Podľa Hegera, R. Fico spustil na Devíne, na oslavách príchodu Cyrila a Metoda na naše územie „ofenzívu zameranú na Cirkev, veriacich a KDH, predstierajúc záujem o ich hodnoty“. Orbánovu iniciatívu považuje náš bývalý premiér za nebezpečnú.

Fico je späť a vo forme

„Robert Fico zavelil do útoku. Je späť a vo forme, pripravený na ďalšiu manipuláciu,“ začína svoj prvý príspevok na sociálnej sieti bývalý slovenský premiér. Toho voliči „ocenili“ vo voľbách takou známkou, že dnes už nie je ani súčasťou politiky.  

Podľa Hegera, R. Fico spustil na Devíne, na oslavách príchodu Cyrila a Metoda na naše územie „ofenzívu zameranú na Cirkev, veriacich a KDH, predstierajúc záujem o ich hodnoty“. Podľa bývalého premiéra si chce Robert Fico získať ich priazeň. „Ale ja ako veriaci mu to neverím. Jeho reči sú prázdne, jeho sľuby falošné. V skutočnosti mu na nás vôbec nezáleží. Hľadá len moc a ako skúsený populista povie čokoľvek, čo mu ju zabezpečí,“ skonštatoval neúspešný premiér a politik.

Mohlo by vás zaujímať:

„Na Slovensku zatiaľ nesvitá na pokojné a lepšie časy. Táto vláda pod vedením Roberta Fica neprinesie ani pokoj, ani lepší život. Nikdy to neurobili a neurobia to ani teraz. Ich cieľom je podmaniť si občanov Slovenska SILOU a MOCOU. Verím, že na Slovensku je dosť odvážnych ľudí, s ktorými sa proti tomu spoločne postavíme a vrátime našu krajinu na cestu slobody, spravodlivosti, demokracie a priateľstva,“ napísal ďalej Eduard Heger.

Iniciatíva Orbána je vraj nebezpečná

Bývalý premiér a bývalý najbližší Igora Matoviča napísal aj to, že považuje za nebezpečnú a naivnú podporu mierovej iniciatívy maďarského premiéra Viktora Orbána. Opäť zopakoval „mantru“ liberálov a rusofóbov, že konflikt na Ukrajine nie je možné vyriešiť „ďalším ustupovaním agresorovi“. Pri tej príležitosti nezabudol spomenúť aj rok 1968. Rovnako tak použil starý známy naratív o tom, že ak Ukrajina dnes ustúpi, zajtra budú na rade ďalšie krajiny.

Roberta Fica vyzval, aby odsúdili ruskú agresiu, podporil obranné úsilie Ukrajiny, pripojil sa k „medzinárodným snahám o izoláciu Ruska a zosilnenie sankcií, aby sme donútili Putina k zastaveniu agresie“, a „podporil demokratické hodnoty“.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Heger venoval prejavu premiéra na Devíne dva rozsiahle príspevky. Akoby ich písali na americkej ambasáde

Odoberať
Upozorniť na
39 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre