eReport.sk
Robert Fico. Foto: youtube

Fico: Lipšicovi prokurátori a NAKA potrebovali dať Ústavnému súdu zjavne facku!

Šéf strany Smer-SD Robert Fico v piatok reagoval na opätovné zadržanie advokáta Martina Ribára, ktorého nedávno museli prepustiť z väzby na základe rozhodnutia Ústavného súdu SR. Fico komentoval aj reakciu šéfa Úradu špeciálnej prokuratúry Daniela Lipšica na zásah inšpekcie ministerstva vnútra v NAKA.

Fico pripomenul, že vo veci advokáta Ribára bolo nedávno vydané bezprecedentné rozhodnutie Ústavného súdu, ktorý rozhodol o jeho prepustení z výkonu väzby, keďže ako vraví, v jeho prípade bolo porušené snáď všetko (väzba trvala 565 dní). „Po takomto rozhodnutí sa zrazu NAKA so špeciálnou prokuratúrou rozhodla, že ukážu Ústavnému súdu, kto je pánom v dome. Ústavnému súdu ukázali, vy si tam môžete robiť čo chcete, ale my si budeme robiť, čo chceme. Vybrali si vec starú 16 rokov, výpoveď svedka z apríla 2020, dohodli sa prokurátori s NAKA, zobrali Ribára naspäť do zadržania. Potrebovali dať ústavnému súdu zjavne facku,“ povedal predseda strany SMER – SD R.Fico.

Fico: Správa tajnej služby je podložená dôkazmi

Počas piatkovej tlačovky sa šéf opozičnej strany zastavil pri zásahu inšpekcie ministerstva vnútra na NAKA. Podľa vlastných slov pozoruje, čo sa deje v bezpečnostných zložkách, no zaráža ho, čo povedal Lipšic. „Hovoril, že oligarchovia vytvorili tlak, že vytvorili tlak ľudia, ktorí sa boja, na inšpekciu, aby išla do NAKA a pozrela sa na konkrétne veci v kauze Očistec a ďalších kauzách, kde má prísť k manipulácii so svedkami. Celý problém je v tom,  že správa tajnej služby podložená dôkazmi hovorí, že existuje špeciálna pracovná skupina, ktorej úlohou je vyhľadávať udavačov, s nimi pracovať a navádzať ich na výpovede voči konkrétnym ľuďom,” podčiarkol Fico.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport