eReport.sk
Foto: tasr

Opäť mu zaklopala NAKA na dvere: Advokáta Martina Ribára zadržala polícia

Advokáta Martina Ribára, ktorého pred pár týždňami nariadil Ústavy súd SR bezodkladne prepustiť z väzby na slobodu, vo štvrtok opäť zadržala polícia. Potvrdil jeho právny zástupca Matej Marhavý s tým, že mu zatiaľ nie sú známe okolnosti, prečo k tomu došlo.

„Neviem nič, okrem toho, že ho zadržali. Neviem dôvod zadržania a ani to, či mu bolo vznesené obvinenie. Bližšie informácie zatiaľ nemám,” priblížil Marhavý. Vedúca komunikačného oddelenia Prezídia Policajného zboru Andrea Dobiášová uviedla, že policajti Národnej kriminálnej agentúry vo štvrtok zadržali dve osoby, s ktorými momentálne prebiehajú procesné úkony. „V tejto chvíli nie je možné poskytnúť žiadne konkrétne informácie,” podotkla.

Zadržali ho už v rámci akcie Apač

Advokáta Martina Ribára v minulosti zadržali policajti v októbri 2019 v rámci akcie Apač. Spolu vtedy zadržali 13 ľudí, ktorí mali byť členmi bratislavskej skupiny takáčovcov. Špecializovaný trestný súd ho spolu s ďalšími vzal do väzby 30. októbra 2019, väzbu mu následne predlžovali a rozhodnutia potvrdzoval aj Najvyšší súd SR.

Do väzby sa dostal po výpovedi bývalého klienta a kajúcnika v prípade skupiny takáčovcov. K jeho ústavnej sťažnosti sa pripojila i Slovenská advokátska komora. Hovorila o podozreniach z potláčania základného práva na súdnu ochranu a riadneho výkonu advokácie. Na jeho podporu vznikla aj iniciatíva za právny štát, ktorú podpísali desiatky advokátov. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Martina Ribára koncom apríla obžalobu z organizovania zločineckej skupiny a ďalších trestných činov.

Ústavný súd SR v máji nariadil Najvyššiemu súdu SR, aby Martina Ribára bezodkladne prepustili z väzby na slobodu. Zdôvodnil to porušením jeho základného práva na osobnú slobodu a práva na slobodu a bezpečnosť. Najvyšší súd SR mu mal zaplatiť aj trovy konania vo výške 687,70 eura.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport