eReport.sk
Ľudia v Prahe vítali príchod premiéra Roberta Fica k českému predsedovi vlády Petrovi Fialovi aj takýmito heslami a transparentíkmi. Zdroj: FB / Raptor-TV.cz

VIDEO Fica vítali prostí Česi ako hrdinu: „Fandíme pánovi Ficovi na Slovensku,“

Už štvornásobný premiér Robert Fico si na svoju prvú návštevu v zahraničí vybral, ako je už tradíciou, Česko. Hoci naša opozícia tvrdí, že jeho vláda nemá v Európe podporu, opak je pravdou. Potvrdilo sa to i v Prahe, kde ho privítalo niekoľko ľudí nielen vrúcne, ale aj s transparentami, ktorými dali najavo, že mu fandia, a že by aj oni chceli mať takú vládu, akú má teraz Slovensko.

Nebyť Fica, nastúpi novodobý fašizmus

Slováci a Česi sa síce na konci roku 1992 rozdelili, priateľstvo medzi ľuďmi oboch národov však zostalo. Potvrdila to aj návšteva premiéra Roberta Fica v Prahe. Politici síce hľadali vhodné slová, ktorými by zmiernili to, že na medzinárodné smerovanie oboch štátov majú rozdielne názory, ľudia, ktorí stáli vonku pred úradom vlády v Prahe v tom mali ale jasno. Jasne o tom napovedá aj video z príchodu Roberta Fica za českým premiérom Petrom Fialom, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Raptor-TV.cz. Slová, ktoré smerovali k slovenskému premiérovi sa najmä jeho opozícii zrejme nepočúvajú dobre.

Konečne je na Slovensku návrat k zdravému rozumu a dúfam, že čoskoro bude aj u nás.

Zuzana, vítajúca v Prahe premiéra Roberta Fica

„Hanba Ukrajine! Hanba fašistům!“ kričala staršia pani na oproti stojacich prívržencov krajiny, ktorá je vo vojne s Ruskom, ale ktorá stráca stále viac podporu ľudí nielen na Slovensku ale i v Česku. „Som rada, že sme prišli, a že sme sa postavili tým žltomodrým progresivistom, ktorí chodia iba ľuďom kaziť náladu. Konečne je na Slovensku návrat k zdravému rozumu a dúfam, že čoskoro bude aj u nás,“ povedala protestujúca Zuzana. „Nepáči sa mi celosvetový vývoj a obávam sa, že Česko už dospelo do takého štádia, ako bolo na Slovensku keď vládli oľanáci, ktorí to tam strašne ubili a dokonca zatvárali opozíciu. Nebyť Fica, tak tam nastúpi novodobý fašizmus,“ pridal sa Slovák už dlhší čas žijúci v Českej republike.

Väčšina českého národa fandí Ficovi

„Vymením jedného Fialu za jedného Fica,“ hlásal jeden z transparentov vítajúcich slovenského premiéra. „A my vymeníme pokojne celú vládu,“ dodal jeden z prítomných. „Som rád, že sme slovenskému premiérovi Ficovi mohli aspoň zamávať a chcem ho uistiť, že za ním stojíme, a že raz, dúfam, budeme mať vládu ako má on. A že sa náš štát oddelí od fašistického Bruselu a budeme znovu sebestačný, suverénny, a že tu budeme mať znovu vládu, ktorá bude robiť pre našich českých ľudí. Nie pre Rusko, nie pre Ameriku, nie pre Západ, ale iba pre našich ľudí,“ skonštatoval muž, ktorý v ruke držal plagátik s nápisom: „Nie sme ako oni. Liberálne/progresívne médiá klamú. Nevadí. Pravda víťazí!“

„Na vlasteneckej scéne je to suprové, ale vadí mi tá druhá strana (ľudia, ktorí prišli s vlajkami Ukrajiny a USA – pozn. red.). Sú to vlastizradcovia, ktorí si zaslúžia akurát kriminál. Nič viac,“ prezradila žena, ktorá prišla z Klatov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Premiér Robert Fico opäť jasne zdôraznil svoje postoje. Urobil tak na svojej prvej zahraničnej ceste do Čiech.
  2. Pavel_Fico
  3. Premiér Robert Fico opäť jasne zdôraznil svoje postoje. Urobil tak na svojej prvej zahraničnej ceste do Čiech.
  4. A. Babiš a R. Fico

„Chcem sa ospravedlniť za to, čo tu predviedli tí provokatéri, pretože to nie je názor väčšiny ľudí v Českej republike. Potom aby sa človek hanbil za to, ako je prezentovaná Česká republika a Česi. Je to však iba názor pár ľudí, korí sú teraz vo vláde a ich posluhovačov. My, Slovania, ale držíme pri sebe a fandíme pánovi Ficovi na Slovensku. Slovensko a Česko sme jeden národ a ja sa hanbím za tých provokatérov, ktorí sú tu, ktorí mali tie škaredé nápisy a cudzie vlajky. Tu je Česká republika a tu žiadne modrožlté vlajky nemajú čo robiť. Nie je to náš názor, stojíme pri spoločnom slovanskom národe Čechov a Slovákov a väčšina českého národa fandíme Ficovi. Ospravedlňujeme sa aj za vládu Českej republiky, ktorá je plná zapredancov,“ dodala ďalšia z prítomných žien.

Ľudia, zrovnajte si to v hlave

„Tieto ovečky, ktoré berú 50 či 60 tisícové platy a vysielajú to, čo chce mainstream, to sú děvky, to sú predajné děvky. To sú prostitúti. Toto nie je spravodajstvo. Spravodajstvo je to, čo bývalo. Dnes sa už vysiela nie čiernobielo, ale iba čierno. Kde bola televízia pred rokom 2014 keď sa bombardovalo a zabíjalo v Luhaňsku a Donecku. Zomierali tam deti a tehotné ženy s rozpáranými bruchami. To vtedy nikto nevnímal? Ale teraz sa môžu posr*ť z Ukrajiny? A ja, že som posielal na Donecko a Luhaňsko posielal humanitárnu pomoc, potravina a oblečenie pre deti, ja som teraz vedená terorista? Alebo ten, ktorý stojí na zlej strane? A ten, ktorý tam posiela náboje, zabíja ďalšie deti, to sú tí hrdinovia? Ľudia, zrovnajte si to v hlave,“ prízvukuje jeden z rozvášnených prítomných.

Aj takto vyzeral príchod Roberta Fica k premiérovi Petrovi Fialovi. Na jednej strane českí národovci, ktorí fandia nášmu premiérovi, na druhej tí, ktorým je bližšia Ukrajina a USA. Zdroj: screenshot video FB / Raptor-TV.cz

Podľa neho toto nie je vecou národa, ale reportérov, ktorí by tú pravdu mali ukazovať a písať objektívne. „Mne je jedno, padni komu padni, mne je ľúto každého zabitého človeka, nech je na strane Ukrajiny, Ruska, Izraela, alebo Palestíny, ale v Palestíne sa teraz odohráva genocída, a ja sa dištancujem od postoja tejto vlády, aby sme podporovali iba tých, ktorí sú proamerickí. Kde je zdravý rozum?“ pýta sa onen muž, ktorý verí vo víťazstvo zdravého rozumu.

Zdroj: FB / Raptor-TV.cz


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Fica vítali prostí Česi ako hrdinu: „Fandíme pánovi Ficovi na Slovensku,“

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre