tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Karel Gott a Miroslav Žbirka, foto: profimedia

Fenomenálny Žbirka zosadil z trónu Gotta! „Kája“ reagoval: Nevadí, ja mám doma slavíkú celou žbirku

Večný „beatlesak“ Meky dostal v známej speváckej súťaži viac hlasov ako Karel Gott. Obaja hudobní velikáni sú už v nebi. Málokto si však ešte spomína, že títo dvaja spolu zviedli na Zlatom slávikovi súboj, z ktorého víťazne vyšiel práve Žbirka.

Meky bol za éry Československa prvým slovenským Zlatým slávikom za rok 1982. Vtedy preskočil maestra Karla Gotta. Výrok porazeného Gotta po súťaži dokáže stále pobaviť: ,,Nevadí, ja mám doma slavíkú celou žbirku,“ vyhlásil Gott s úsmevom po galavečeri.

Zasievali si spolu hit od „chrobákov“

Rok nato bol za Gottom druhý. Karel Gott bol prvý český interpret, ktorý prevzal pesničku Beatles a naspieval ju po česky. Išlo o pieseň Adresát neznámy. Hudobníci si ju neskôr aj spolu zahrali.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Marika Gombitová s Miroslavom Žbirkom.
  2. Miroslav Žbirka a Laco Lučenič
  3. Zuzana Čaputová a Miroslav Žbirka.

Ešte v roku 1982 vyhral festival Kärnten International v rakúskom Villachu s anglickou verziou piesne V slepých uličkách. V júni 1983 vyhral Bratislavskú lýru so skladbou Nechodí. V tom čase vychádza tretí album s názvom Roky a dni, po ňom ďalšie albumy Nemoderný chalan (1984), Chlapec z ulice (1986), Zlomky poznania (1988) a K.O. (1990).

Po roku 2000 trikrát slovenským slávikom

V 90. rokoch bol naďalej úspešný, dokladujú to albumy Samozrejmý svet z roku 1994 a Mekky z roku 1997. V októbri 2001 vydal úspešný Modrý album. Za roky 2002, 2004 a 2005 bol slovenským Zlatým slávikom.

Foto: profimedia

Zdroj: eReport/tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Fenomenálny Žbirka zosadil z trónu Gotta! „Kája“ reagoval: Nevadí, ja mám doma slavíkú celou žbirku

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku